Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét mekkora...

Lézeres szemműtét mekkora dioptriát tud korrigálni teljesen?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha az embernek minusz 7-8 dioptriás a szeme vagy egy kicsivel rosszabb, akkor is képes a műtét teljesen helyretenni a látást, vagy csak jobbá teszi a mostanihoz képest?

Ugyanis azt olvastam hogy -12 dioptriáig tudnak segíteni ezen.



2023. jan. 23. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy kisebb a rizikó ha nem csinálják tökéletesre hanem - 1, - 2 - re, de érdemes elgondolkodni hogy vajon a legtöbb szemész akinek nem tökéletes a látása vajon miért nem csináltatja meg? Miért hord inkább szemüveget? (még csak nem is kontaktlencsét) mert ők valamit tudnak.
2023. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit korrigálnak, hogy tökéletes lesz.

Más kérdés, hogy tovább romolhat, de ez egyénfüggő.

(Nekem 20 évig volt jó volt - 1999-ben volt műtétem, mínusz 3,5 D, pedig akkor még gyerekcipőben járt az eljárás. Azután kellett újra szemüveg, persze egészen gyenge a korábbihoz képest.)

2023. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes lesz egy darabig, de utána is romolhat csak általában akkor már sokkal kisebb dioptriás lesz. -12 és +5 dioptriáig lehet, de ha tájékozódni akarsz menj fel a sasszem klinika honlapjára, ott minden le van írva.
2023. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megyek is a Sasszem klinikára vizsgálatra 2 hét múlva, csak nem hagy nyugodni a gondolat ha -6.5ös a szemem akkor vajon képesek e tökéletesre megcsinálni amennyiben alkalmas vagyok
2023. jan. 23. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
-6,5-öst szerintem igen, de az valóban van, hogy -10 környékén nincs rá garancia, hogy 0-sra sikerül.
2023. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!