Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg veszélyes a kontaktlen...

Tényleg veszélyes a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Most akarok majd váltani szemüvegről, de azt mondták ismerőseim, hogy hosszú távon az nem egészséges, mert dörzsöli a szaruhártyát. Mit tudtok erről? Amúgy bírja a szemem, mert mikor szemüveget csináltattam, megnézték ezt is.
2010. szept. 27. 10:58
1 2
 11/20 anonim válasza:
69%

Majdnem egy éve hordok kontaktlencsét, azóta kétszer gyulladt be a szemem (most van a második), első kicsi kötőhártyagyulladás volt, a mostani nem tudom miért van. Nem tudok másra gyanakodni, csak a szemfestékre(ugyanis ritkán festem ki magam). Valószínű az én szemem is picit érzékenyebb... Ajánlásnak mondom akinek bevan gyulladva a szeme ne rakjon be kontaktlencsét, hanem használjon vény nélkül is kapható Septosyl szemkrémet! 3napon belül elmúlik a bakteriális fertőzés.


Ezeken kívül minden valószínűséggel érzékenyebbé teszi a szemet a kontaktlencse, de ha rendeltetésszerűen van használva akkor nagyon kényelmes. (Amúgy neme tud fel és le csúszni, meg hátra... mert az izmok megakadályozzák. A kontaktlencse pedig amúgy is a színes részen érzi jól magát, mert ott egy kicsi domborulata van a szemnek.)Számomra minden pénzt megér, mivel 8as dioptriámmal nehezen tudok élni, és elvegyülni a tömegben a szemüvegem vastagsága miatt.


Szerintem nyugodtan próbáld ki, ha nem bírja a szemed, akkor az úgyis kiderül... :)

2010. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az lesz, hogy kipróbálom, aztán ha sok vele a macera, akkor marad a szemüveg. Végülis engem nem zavar, hogy szemüveges vagyok, csak könnyebb néha nélküle.

2010. szept. 27. 19:38
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
Csak mellékesen megjegyezném a "félrecsúszos rohammentős" hozzászólónak, hogy léteznek olyan lencsék, amit 30 napig ki se kell venni...Szerinted akkor mennyire kell komolyan venni a hozzászólásodat? [link] A havi kiterjesztett viselésűnél keresd....
2010. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

19:54

és honnan tudod, hogy az osztálytársam milyet hordott? én magam sem tudom.

nem kötelező komolyan venni a hozzászólásomat, elhinni sem kötelező.

viszont. szűklátókörűnek lenni se lenne ám kötelező, de te tudod.

keresgéljél csak a neten, van amikor úgy csúszik el a lencse, hogy begyűrődik és akkor nagy a baj.

de én itt most befejezem, nem etetem tovább a trollt, és nem bonyolódom értelmetlen, meddő vitákba. te úgyse tudsz engem meggyőzni hogy a kontaktlencse tljesen biztonságos, én meg nem fogom bizonygatni hogy amit leírtam megtörtént. a kérdező meg gondolom nem arra kíváncsi hogy hogy vitáznak a válaszolók, szóval további szép napot, és máskor ne használd ki az anonimitás adta kötekedési lehetőségeket, mert minél tovább húzod a dolgot, annál szánalmasabb.

fogadd el, hogy másnak nem feltétlenül ugyanazok a tapasztalatai, mint neked. a véleménye meg főleg.

2010. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19:54 - Mit élvezel abban, hogy kötekedsz olyan dologban, aminek te nem tudod a részleteit, de megtörtént? Ha esetleg nem olyan lencsét hordott, amit te most reklámozol, akkor honnan tudod, hogy elmondták neki, hogy olyan is van (nekem nem mondták, most hallok róla először). Ha már olyan baromi okosnak hiszed magad, a rovarcsípés problémámat hogy védted volna ki? Nem mindenkinek jó a lencse, igen jó volt, hogy nem kellett a szemüveg, de a baj megtörtént, és már csak szemüveget hordhatok, mert a sérülés sajnos maradandó, amit egyetlen rovar okozott, akit nem tájékoztattak arról, hogy ne menjen a szemem közelébe, ha lencse van benne.
2010. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
19:54 - Még mielőtt folytatnád a vitát, csak azért írtam le a történetemet, hogy tisztában legyen a kérdező azzal, hogy a lencsének is megvan a maga kockázata, és tisztán látva döntsön, hogy neki jelenthet-e ez kockázati tényezőt vagy szerencsés. Ha én akkor tudtam volna, hogy ilyen allergiával nem ajánlatos (szabad téren) lencsét hordani, nem költök rá, és a szemem egészsége érdekében maradok a szemüvegnél, ha nem lenne ez az allergia, még most is lencsét hordanék.
2010. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nem a te rovarcsípéses történeteddel volt problémám, hanem a rohammentős sztorival.
2010. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Na okoskám, ezt olvasd el. [link]
2010. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
62%
A lágy kontaktlencse, ha begyűrődik, könnyen kiszedhető, képtelenség hogy a szem mögé kerüljön, max a szemhéj alá tud begyűrődni-ahhoz meg hogy ki szedje valaki nem kell se mentő, se műtét.
2010. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Bár nem tartozik szorosan a kérdéshez, de a válaszoló se ismeri a pontos körülményeket, ami miatt be kellett vinni az iskolatársát kórházba, nem biztos, hogy egyszerű begyűrődés volt, lehet, hogy volt más probléma is a szemével, ami miatt muszáj volt az orvos, lehet, hogy valami kiváltott valami allergiás reakciót és ez okozta a lencse elcsúszását, és akár beragadását (nekem ez a rovarcsípés volt). Nem kell bántani, amiért leírt egy esetet, aminek tanúja volt, bár részleteket nem ismer. Én gyanítom, hogy ok nélkül nem visznek be valakit a kórházba, ha sürgősségin helyben el tudták volna látni, akkor - ha a suliban senki nem is ért hozzá - a mentőkocsiba beültetik, és megoldják, és mehet vissza, de nem viszik be.

A lencse kényes dolog, és nem véletlenül kell ilyenkor különösen fokozottan figyelni arra, hogy ne menjen a szembe semmi a lencse alá.

2010. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!