Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg veszélyes a kontaktlen...

Tényleg veszélyes a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Most akarok majd váltani szemüvegről, de azt mondták ismerőseim, hogy hosszú távon az nem egészséges, mert dörzsöli a szaruhártyát. Mit tudtok erről? Amúgy bírja a szemem, mert mikor szemüveget csináltattam, megnézték ezt is.
2010. szept. 27. 10:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ. Alapvetően nem, de van, akinek gondja lehet belőle.

Keresztanyám pl. nem bírta viselni.

Nekem pedig rovarcsípés allergiám van, addig nem volt semmi problémám magával a lencsével, míg nem szedtem össze egy csípést a szemem sarkába lencsével napközben, amire begyulladt a szemem, és soha többé nem hordhatok lencsét (orvos kiszedte, de a sérülés maradandó, érzékenyebb lett a szemem).


Sajnos nekem is saját magamon kellett tapasztalnom, hogy van mellékhatás, ha van valami körülmény, ami befolyásoló tényező lehet, mert nem igazán adnak ilyenekről tájékoztatást (szerintem nem is tudnak mindent).

2010. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
17 éve hordok kontaktlencsét, ez alatt az idő alatt háromszor volt begyulladva a szemem, az is áttételes gyulladás miatt. Nem dörzsöli a szaruhártyát, ha jó minőségű és előírás szerint van használva, tehát nem hordod túl. No és arra is ügyelned kell, hogy ne dörzsöld a szemed. Ennyi...
2010. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%

hát, veszélyesebb, mint a szemüveg.

még általános iskolában történt, hogy az egyik osztálytársamnak elcsúszott a lencséje, és a rohammentő vitte el a suliból. emlékszem arra a pánikra, ami akkor az egész osztályon uralkodott.

én inkább maradok a kicsit idegesítő, és esztétikailag rosszabb, viszont biztonságosabb szemüvegnél.

pedig biztos hihetetlenül jó érzés szemüveg nélkül úgy látni, mintha az embernek tökéletes lenne a látása, de nekem ez túl elrettentő példa volt.

2010. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Micsoda marhaságot írtál. Rohammentő egy elcsúszott kontaktlencse miatt??? Ugyan miért?
2010. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%

15:24

ha megkérhetnélek, ne becsméreld a válaszomat, én sem teszem ezt a tiéddel.

ottvoltam, ez megtörtént, nem hazudok, hiszen semmi értelme egy anonim oldalon.

azért vitték rohammentővel, mert a tanárok bepánikoltak, és azonnal hívták őket. nagy esélye volt rá, hogy megvakuljon, mivel ugye becsúszott félig a szemgödre belső oldalához. ha hiszed, ha nem. de kívánom, hogy veled soha ne történjen ilyen, és ne kelljen megbizonyosodnod róla, hogy előfordul az ilyen.

2010. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Hordok kontaktlencsét, ha becsúzsik is pislogással és oldalról való dörzsöléssel ki lehet szedni. Vakságot nem okoz. A tanárok kicsit túlaggódták.
2010. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

akkor biztos az orvosok is túlaggódták... lehet hogy nem is kellett volna azonnal egy pici műtéti beavatkozást alkalmazni, hanem csak biztos meg kellett volna dörzsölni neki, aztán hazaküldeni.

de nem vitatkozom, legyen igazad.

2010. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hihetlen, úgyhogy nem is hiszem el.
2010. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

15:55 - Örülj neki, hogy te minden különösebb probléma nélkül hordhatsz kontaktlencsét, de nem mindenkinek alkalmas erre a szeme, szervezete. Nekem ott van az allergia, ami gondot okozott például. Lencse nélkül is elég egyetlen csípés, hogy pl. úgy bedagadjon és fájjon a bokám, hogy ne tudjak lábra állni. És soha gond nem volt a csípésig a lencsével, könnyen és gyorsan felraktam, kiszedtem, de a csípés mindent megváltoztatott, erről nem adtak nekem tájékoztatást, mert nem tudták, hogy ilyen előfordulhat, valószínűleg mert ilyenre még nem volt példa, nem vizsgálták.

Én elhiszem, hogy a másik hozzászóló ismerőse is olyan eset lehetett, akinek ez komoly gondot okozott valami miatt, ami nem mindenkinél jelentkezik.

Ez olyan, mint a gyógyszerek, van, akit a penicillin meggyógyít, és van, akinél allergiás reakciót vált ki.

2010. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Vak vagyok, nemzavar :D
2010. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!