Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsétől lehet bajom?

Zshanetta kérdése:

Kontaklencsétől lehet bajom?

Figyelt kérdés
Ha a kontaklencsét tovább hagyom benn egy hónapnál(egy hónapos lencsém van amit egy hónapig nem kell kivenni) akkor lehet valami károsodás???Vagy ha bármi más okból is de meg lehet vakulni a kontaklencse használatától??
2010. szept. 11. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát erről a fajtáról nem tudok sokmindent, én a sima kontaktlencsét csinálom úgy, hogy tovább hordom pár héttel, ha meg érzem, hogy már nem látok benne olyan jól, akkor lecserélem.
2010. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Elméletileg" egy hónapig lehetne használni. Én van hogy 2-3 hónapig hordtam. Ha tisztítod, akkor jó. Egyszer jártam rosszúl, amikor az utolsó lencse volt meg a következő rendelésig, mikor is hirtelen az egyik elszakadt. Mindig legyen egy következö.
2010. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de én nem veszem ki egy hónapig egyátalán szóval nem is tisztitom...de rohadtul fáj a fejem de nem tudok másikat bevenni mert nincs még meg és a szemüvegem meg nem jó (kicsi a dioptria)
2010. szept. 11. 22:11
 4/5 jamesbond ***** válasza:

Ugye az egy hónapig nem azt jelenti, hogy abban is alszol?

Véletlenül se csinálj ilyet! Minden este tisztítsd meg, és folyadékban tárold!

El ne hidd a marketing dumát, hogy folyamatosan fent lehet. Nagyon veszélyes! Pár évig lehet hogy semmi bajod nincs tőle, de utána a fejed fogod verni a falba hogy lehettél ilyen hülye (már bocs). Az ilyen lencse tényleg kibírja kiszáradás nélkül, de a szemed nem! Úgy tönkre fog menni a szaruhártyád, hogy akár meg is vakulhatsz. Nagyon beleástam magam a témába, mert majdnem én is pórul jártam.

2010. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

az hogy 1 hónapos a lencse nem azt jelenti hogy 1 hónapig a benne van a szemedben :)

nem is tudom hogy lehet 1hónapig benne hagyni a szemben nekem már akkor is szar ha benne alszok reggelre tiszta vörös a szemem meg fehér "csipa"szerű ragacsos valami van a szemem körül,pedig elvileg ebben is lehet aludni meg minden.

2011. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!