Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse minden esetben...

Kontaklencse minden esetben biztonságos?

Figyelt kérdés
Most váltanák egy év után kontaklencsére a mindennapokban, mivel focizok és nem lehet szemüveget viselni közben. Az lenne a kérdésem hogy ha mondjuk teli erőböl fejbelőnek egy labdával, vagy fejelek, akkor sem esik ki a szememből? Tehát biztonságos? Mert ettől az egytől félek..
2021. nov. 12. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Én attól kevésbé félnék, hogy kiesik, de szerintem ha a szemedet ütés éri, sokkal nagyobb sérüléseket szerezhetsz, mint ha nincs a szemedben a lencse. Kivéve, ha szúró jellegű baleset érné a szemedet, mert akkor akár meg is védheti.

Emlékeim szerint tornaórán ki kellett vennem a kontaktlencsét, nekem még a betanításkor mondták, hogy nem hordhatom. De több, mint 20 éve voltam utoljára tornaórán, szóval már nem annyira vagyok biztos benne.

2021. nov. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez fura, mert egy csomó hiresebb játékos is hord lencsét, csak ők azért fejlettebb országokban
2021. nov. 13. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem mindegy az se, milyen lencse. Nekem kemény lencsém van, ami csak az íriszt fedi, a szem színes részét, pont akkora is. Teljesen jól illeszkedik, de ha kiszárad, előfordult már hogy kiesett a szememből. Évente egyszer van ilyen, tehát nem túl gyakori. Az nem tudom, hogy ütéstől ki tudna-e esni, mert ugye tapad a szemgolyóra, ha eléggé nedves.

A lágy lencsék úgy tudom, nagyobbak, a szemhéj alá is belógnak, emiatt valószínű nehezebben tudnának kiesni és mivel lágyak, valószínű kevésbé sérthetik fel a szemet, ha a szemet érné ütés.

Ettől függetlenül a kemény lencse az egészségesebb. Én pl. állandóan túlhordom, de nagyon durván, volt amikor az 1 éves lencsét 5 évig hordtam, meg a napi 12 óra helyett is simán bent van 16-18 órát. Ezt művelem majdnem 30 éve. Megmondták, hogy ezt eddig csak azért csinálhattam következmények nélkül, mert félkemény lencsém van és nem lágy. Lágynál a legkisebb túlhordás is nagyon durva szaruhártya problémákat tud okozni. Ennek oka szerintem részben az, hogy jobban levegőzik a szem, mert csak kisebb részét fedi le a kemény lencse.

De szerintem legjobb, ha megkérdezed az optikát.

2021. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!