Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsés vagyok, mi...

Kontaktlencsés vagyok, mi lehet a baj? SÜRGŐS

Figyelt kérdés
Ma reggel fel ébredtem, fel tettem a lencsémet és le ültem gépezni. Egy idő múlva könnyeztem, abba hagytam a gépezést és újra fel tettem a lencsémet, egyből marta a szemem nem bírtam elviselni. Észre vettem hogy a peremén egy V alakú vágás van alig észre vehető. Ekkor kibontottam egy új lencsét, azt is feltettem és könnyeztem de már nem annyira intenzíven, megpróbáltam azt is újra fel tenni és az is egyből marta a szemem. Most e nélkül vagyok ithon, nem annyira véres a szemem mi lehet a baj??
2010. aug. 30. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat hordod a lencsét. Otthon viselj szemüveget! A szemorvosok is ezt mondják.
2010. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
10 éve kontakt lencsés vagyok, és nem hordhatok szemüveget mert az egyik szemem tökéltes a másikkal van baj és térlátás miatt nem horhadtok, valami más lesz a baj..
2010. aug. 30. 13:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem 5 éve van kontak lencsém, bár tudom némileg pihentetni, mert van szmüvegem is, de ilyen csak akkor szokott lenni, ha már öreg a lencse, vagy ugye, ahogy írtad sérült. Az újjal nem tudom mi lehet a gond. Én a helyedben csöpögtetnék a szemembe műkönnyet és egy óra múlva újra megpróbálnám.
2010. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
most feltettem kicsit csíp vagyis iritál:S
2010. aug. 30. 13:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem leveszem és hagyom ma nem rakok fel vagy nem tudom:S de már tegnap este is könnyezet a szemem és akkor is a sérült lencse volt rajtam
2010. aug. 30. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit felsértette a szemed a sérült lencse, és most azt a kis "vágást" a szemeden marja a kontaktlencse folyadék. Pár napig pihentesd a szemed (mondjuk így szemüveg nélkül nehéz), most ne rakj be lencsét.
2010. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehetséges igen, köszönöm a választ, nem nehéz, mert az egyik szememmel tökéletesen látok, csak parázós ne hogy erősödjön a tompa látásom köszi a válaszokat:)
2010. aug. 30. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem lehet szemüveged, ha az egyik szemed jó. Ilyenkon 0 dioptriásat írnak. (Szerinted amíg nem volt kontaklencse, hogy oldották meg a dolgot?) Kontaktlencséhez mindenképp javasolják a szemüveget, mert ha bepirosodik, nem hordhatod, ha netán kötőhártya-gyuszid van, nem hordhatod, ha allergiás reakció lép fel, ki kell venned, ha elfárad a szemed, ki kell venned - ha nem teszed, károsodik a szemed, 10 év ide vagy oda.


Én a helyedben azonnal elmennék szemorvoshoz, nem sérült-e meg a szemem a szakadt lencsétől, mielőtt nagyobb bajom lesz - ha hegesedik, az rontani fogja a látásodat (véglegesen).

2010. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De nem hordhatok, mert nem volt térlátásom, mivel túl messze volt a lencse a szememtől.. most ezen ne veszekedjünk..


Ezt a hegesedést hogy érted??

2010. aug. 30. 14:40
 10/10 A kérdező kommentje:
De ha cseppentek bele, nem csípi a szemem , az nem iritál, sőt még talán jó is csak egy idő után könnyedzik a szemem, mintha sampon került volna bele...
2010. aug. 30. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!