Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy rontsam el a szemem?

Aremeen kérdése:

Hogy rontsam el a szemem?

Figyelt kérdés
Szemüveges szeretnék lenni xD ezért szeretném ha egy kicsit romlana a szemem... Nem sokat csak feles, vagy max 1-es nem tom a lényeg hogy olyan legyen amire már írnak fel szemcsit !
2010. aug. 20. 15:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Olvass félhomályban, varrj félhomályban, és mindezt úgy, hogy mind a könyvet, mind a varrnivalót lehetőleg 5 cm-es távolságból nézd....

Amúgy a szemüveges szívesen rakat bele 0 dioptriás üveget, ma már lehet ilyet...

2010. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Tényleg hülye vagy, fogalmad sincs milyen annak aki rosszul lát, éjjel nappal meg nem hordhatod a szemüveget.

De keretet bármi hülyének adnak jó drágán, egy sima üveglencsével.

2010. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik szememre tompalátó vagyok és nagyon bonyolult a dioptriám a másikra. Ha azzal valami történik, gyakorlatilag megvakulok!


Na még mindig akarod?

2010. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kár lenne elrontani. Jó szemre is vehetsz szemüveget. :) Kiválasztasz egy szép keretet és tesznek bele dioptria nélküli lencsét. Szerintem így jobban járnál, mintha tényleg szemüvegre lenne szükséged.
2010. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Én is direkt elrontottam a szemem, mert szemüveges szerettem volna lenni. Közelről néztem a tévét, más szemüvegét felvettem. Ennek meg is lett a hatása, az egyik szemem 0.75-ös a másik 1-es. Azt hittem majd milyen jó lesz a szemüveg, hát a fenéket. Fél éve hordom, de olyan mintha már vagy 2 éve hordanám, nem is áll nekem jól. Alig várom, hogy betöltsem a 18-at és vegyek egy kontaktlencsét. :\

15F

2010. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy vegyél kontaklencsét, nem kell betöltened a 18-at:)Az osztálytársam 13 éves és van neki.
2010. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
hát télleg marha szar annak aki rosszul lát , főleg ha elvan törve mindkét keze , hogy vegye fel ?:S
2010. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Uhh ne akarj már szemüveget ... nekem is az volt, de nagyon utáltam, minden bajom volt, alig tudtam valami jót és mozgás igényesebb dolgot csinálni, mint a többiek, és ez rettentően idegesített...aztán pár hete sikerült kontaktlencsére váltanom, és ez tökjó.^^

(Amúgy nem kell betöltened a 18-at, hivatalosan 16-tól adnának ki kontaktlencsét, de nekem is kiadták, 14évesen.)

2010. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Ezt ugye nem gondolod komolyan?Te nagyon bolond vagy! Régen én is szemüveges akartam lenni mert az osztályban szinte már mindenkinek volt!!De szerencsére a barátnőim lebeszéltek róla akik közül az egyik szemüveges és ő mondta hogy milyen rossz nyáron indig le kell vennie mert izzad a szeme körül télen ahogy meg bemegy a hidegről állandóan bepárásodik ha meleget iszik pl.:forró csokit akkor is bepárásodik!!!!Úgyhogy gyorsan felejts ezt el hogy szemüveges akarsz lenni!!!
2013. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szerintem kenőmájas
2014. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!