Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Véletlenül belenéztem a...

Véletlenül belenéztem a lámpába és napok óta csak egy bolygót látok, amikor becsukom a szemem?

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Xd inkább megvakultál vagy foltokat látsz jóvan? Vagy esetleg belenyúltál a szemedbe. Ha kanállal kinyomnám neked akkor utána semmit nem fogsz látni ja és írni se xd tehát a kérdésed egy buta alaptalan troll bajnoknak utalt.
2021. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
84%
A receptorok nem állnak vissza alap helyzetbe, hanem az utolsó ingert közvetítik. Növeld a béta-karotin beviteled, vagy szedj A-vitamin készítményt. Az A-vitamin áll közvetlenül kapcsolatban a retina fotoreceptor sejtjeinek ingerületbefogadásával, és átvitelével.
2021. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ez inkább egészség kategória. Menj szemészhez. De siess.
2021. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:(


Ez nem vicc.



Napok óta csak egy kört látok...

2021. márc. 23. 22:59
 5/5 Grimfox ***** válasza:
80%
Nekem is volt ilyen, amikor a Merkúr átvonulást a Nap előtt megpróbáltam szabad szemmel nézni. Két hétig kiesett egy foltban a látásom, és csak a Nap utóképét láttam. Tényleg próbáld ki a béta-karotint(akár sárgarépa fogyasztással is), vagy az A-vitamint. A receptorsejtek az abból képzett vegyülettel hozzák létre, és adják tovább az ingerületet. Ha túlzott inger éri a sejteket, egy időre ez a rendszer megborulhat. Ha pótlod a megfelelő működéshez szükséges anyagot, hamarabb helyreáll.
2021. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!