Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Belenéztem a lézer projectorba...

Belenéztem a lézer projectorba véletlenül, homályosan látok a bal szememre. Ez helyrejön?

Figyelt kérdés

Elég hülye módon sikerült ebbe belenéznem, nem tudtam, hogy be van kapcsolva, és úgy dugtam be, telibe belenéztem, és azóta homályosan látok, és fáj a bal szemem.


Egy ilyenbe sikerült telibe belenéznem: https://www.youtube.com/watch?v=vg1-ePrf0UA



2015. okt. 25. 00:42
 1/7 A kérdező kommentje:

Ezen a videón jobban látszik, hogy pontosan milyen. https://www.youtube.com/watch?v=NmkMi82RiF8

Ugyanilyenbe néztem bele.

2015. okt. 25. 00:44
 2/7 anonim válasza:
Mikor néztél bele? Mai nap, vagy több napja? Ha mai nap, tanácsolom, hogy aludj rá egyet. Ha viszont 1-2 nap múlva is ugyanez van, szemészet.
2015. okt. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mindenképpen le kell takarnod a bal szemed, de jobb, ha egy napot alszol..

ezeket se olvasgasd, mert a monitor is fárasztja a szem idegeit..

ha hétfőn is homály, akkor sajnos szemészet..

2015. okt. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kb 6 éve néztem bele egy lézeres kulcstartóba motorozás közben mikor egy hülyegyerek a 3-4 emeletről a szemembe világított egy este. Azóta is egy fekete foltot látok a jobb szemem perifériás részén, már megszoktam, de olvasáskor kifejezetten zavaró. Szóval az enyém ettől koncentráltabb volt, van esélyed arra hogy helyrejön, de a lézer egy veszélyes üzem a szemre.
2015. okt. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az utolsó mondta, attól nem homályosan látnál, hanem abban a pontban (kisebb foltban) megég a retina és azon a területen látás kiesésed keletkezik. Ezt magad is tudod tesztelni, nálad így van-e.


Úgy próbáld meg, hogy egy félhomályos, nagyon gyengén, szórt fénnyel megvilágított felület elé állj, mint pl egy fehér fal vagy ajtó ami majdnem sötétben van, csak gyenge szórt fény éri. Csukd be a szemed fél percre, azután nézz rá egyik szemmel arra az egyenletes felületre egy pillanatra. Látsz valamilyen sötétebb foltot v. pontot, ami lassan kezd eltűnni (vagy úgy marad rosszabb esetben), ha a szemedben a retina nem egyforma érzékenységű, esetleg teljesen érzéketlenné vált a fényre egyes területeken. Aztán a szem gyorsan eltünteti a kisebb különbségeket ha csak kicsik vannak, de ha megint becsukod a szemed, akkor a kinyitás pillanatában megint látni fogod a szemedben a kevésbé fényérzékeny területet sötétebb foltként.


Ilyen tesztnél csak egyik szemeddel nézz a másikat csukd be, különben nem tudod külön választani mit lát az egyik és mit a másik.


Ha az a sötét folt nem tűnik el, esetleg azon a kis területen semmit nem látsz, azzal sokat nem lehet már kezdeni.


Esetleg próbálj meg egy újságot magad elé tenni és csak egy szemmel nézd és próbálj egyetlen betűre nézni, miközben a körülötte levőket is látod. Így meg tudod figyelni, hogy melyik részeken nem látsz jól.


.


Amikor bele világított a lézer fény, akkor gondolom a szem reflex azonnal bezárta a szemed. A pislogási reflex ilyenkor szokott működni, de az csak egy kisebb teljesítménynél véd csak teljesen.

2015. okt. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére 1 nap után helyrejött. A Tesztet kipróbáltam, nincs sötét folt, köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 26. 02:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs retina károsodásod. :)

Kicsit csodálkoztam volna, mert az ott kilépő fényt már optikai eszközzel (a mintát vetítő holografikus előtéttel) annyira széthúzták, hogy az egy ilyen kisebb teljesítményű lézer fénye már nem teljesen egy pontba esik, hanem egymástól távolabb, kisebb gyengébb foltokba. A másik a szem védekező reflexe ami nem enged hosszú expozíciót.


Örülök, hogy végül nem lett baj belőle.

Lehet, hogy azokat a panaszokat amit tapasztaltál, azt is csak a legelső időszakban okozta kis mértékben a tényleges fény expozíció (mint amikor közelről a szemünkbe vakuznak és utána percekig káprázik a szemünk), a többi a para, a tudat, hogy a lézer fény mit okozhat és most mi lesz, a bele gondolt dolgok. :)


Különben ha elmentél volna dokihoz, ilyenkor már az sem tudott volna semmit tenni, már ha lett volna maradandó sérülés.

2015. okt. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!