Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vagy szemuveg?

Kontaktlencse vagy szemuveg?

Figyelt kérdés
16/L. Nehany napja a szemorvos adott 1 par kontkatlencset, hogy mielott megveszem probaljam ki milyen. A bal szememmel minden rendben (nem is erzem, hogy van benne valami) de a jobb az cilinderes es kicsit zavarja a szemem. Ezt megfogom majd szokni es elmulik vagy inkabb maradjak a szemuvegnel?
2010. aug. 13. 22:25
 1/5 anonim válasza:
Ha jól mutat rajtad a szemüveg és semmi bajod vele, akkor használd azt, viszont ha az zavar, akkor használj kontaktlencsét, ahogy én is. Először zavaró volt, aztán megszoktam. A szemüveget az anyagiak miatt ajánlom inkább. Az én konktaktlencsém 3 hónapra majdnem 30.000 Ft, ami nagyon sok, de ez van.
2010. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Utolsotol kerdem hogy milyen fajta a kontaktlencséd?

Ugy értem hogy ki kell venni éjjel? +os vagy -os?

Csak kivancsisagbol, mert nekem tegnapelött jött meg a lencsém és kb 40,000 ft volt, és évente kell cserélni, és olyan amit este ki kell venni, amugy elég erős +9esem van.

2010. aug. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is van lencsém kb 1 éve. Meg lehet szokni. De amúgy ez mindenkinél így van, hogy szúr, mert egy idegen anyag van a szemedben.
2010. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleinte mindenkinek rossz, de megszokod. Nekem is cilinderes a jobb szemem, a kontaktlencsém viszont nem, de nem gond. Sokkal jobb mint a szemüveg.

Anyagiakról meg annyit hogy nem kell kiadnod havi 10ezret rá mint az első írta, van lencse 4-5ezerért is, és diákkedvezménnyel még olcsóbb.

2010. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

05:13-as válasz írójának:

+-os a szemem. Az egyik 0,75, a másik 1,25. Johnson & Johnson konktaktlencsét használok, szerintem ez egyike a legdrágábbaknak, viszont minőségben nagyon ott van. 2 heteseket használok és estére kiveszem. Persze aludhatnék is benne, de akkor csak 1 hetet bírnának és amúgy is kellemetlen reggel száraz szemmel kelni. Még valami. A lencsékhez nekem folyadékot is kell venni, amiben tartom őket, az úgy 2 havonta még 5000 Ft. Remélem segítettem valamiben.

2010. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!