Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől gyulladhatott be a szemem?

Mitől gyulladhatott be a szemem?

Figyelt kérdés
December ota hordok kontaktlencsét. Van szemüvegem is, -1es, nem annyira borzasztó romlás, de jobban érzem magam, ha tisztán látok, ezért irattam ki lencsét. Eddig semmi panaszom nem volt a lencsére, de utóbbi 4-5 napban úgy éreztem, hogy ,,kényelmetlen,, nézni, legjobb volt csukott szemmel. Aztán elkezdett fájni a szemem, főleg a jobb. Szúrták, rossz volt nézni, aztán a fejem is megfájdult, aztan ki is szedtem a lencséket. Kirándulni voltam éppen, szóval nagyon kellemetlen volt. Anyu szerint légkondi miatt gyulladt be, mert 2 hetet dolgoztam nagyon légkondis helyen és nagyon fáztam is. Anyu szerint az miatt gyulladt be + mert beleerőltettem továbbra is a lencsét. Érzem a torkomot is, hogy kapar és az egyik fülem olyan, mintha be lenne dugulva és itt-ott belenyilalnak, de nem vészes. A fejem is picit mintha egy oldalon fájna, azon a felén, amelyiken a szemem is fáj. Ma voltam szemorvosnál, elmondtam neki, hogy fáj a szemem és ugy érzem rosszabbul látok. Megvizsgált, azt mondta hogy a szemem nem romlott. Belenézett géppel a szemembe, azt mondta be vagy gyulladva, gennyes vagy nem tudom milyen, annyira nem értettem hogy mit mondott. És mondta azt is, hogy az egyik jobban is be van gyulladva. Minimum 1 hétre eltiltott a kontaktlencsétől és írt ki Tobradex cseppeket. Azt mondta, 3-4 nap alatt el kell múlnia. Attól félek, hogy a kontaktlencse miatt gyulladt be a szemem és soha többet nem hordhatom. Lehetséges, hogy attól gyulladt be? December óta csak most jelentkezne, hogy a szemem nem bírja a lencsét? Mit tanácsoltok? Volt másnak is ilyen? Okozhatta ezt a légkondi, vagy ez valamilyen más, vírusos fertőzés, ami ezt a gyulladást okozta? Válaszokat előre is köszönöm
2010. aug. 12. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A légkondi baromira szárít. Viszont akár pollen is juthatott a szemed és a lencse közé, vagy egy apró porszemecske. Én nem, a lányom lencsés. Vele történt ilyen. Tuti, hogy nem a lencsétől van begyulladva, viszont azt ki kell dobnod, ami a szemedben volt, mert visszafertőz. 2 alkalommal volt ilyen gyulladása a lányomnak 5 név alatt, de a légkondira sokat panaszkodik, szó szerint irritálja a szemét.
2010. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én is éreztem, hogy ég a szemem a légkonditól. Lencse szinte új, havi lencsém van, most cseréltem, 2-3x volt a szememben. Ha tisztító folyadékban lenne egy hetet, akkor is ki kellene dobnom?
2010. aug. 12. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól kések a válasszal. Igen, sajnos. A tisztító nem antibiotikumos, úgyhogy ha nem akarod, hogy visszafertőződjön, ki kell dobni sajna. Legalábbis a lányomnak ezt ajánlotta a szemésze. A gyulladás = fertőzés, azt nem tünteti el a folyadék. Mi ugyanígy jártunk, 1 havi lencse ment a kukába pár nap után. Remélem a szemed hamar renbejön, mielőbbi gyógyulást.
2010. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, akkor inkább eldobom ezt a lencsét, bár nekem a doki nem mondta, de jobb lesz. Remélem, hogy tényleg nem a lencsétől gyulladt be a szemem, mert szemüvegben egyszerűen nem bírok létezni...
2010. aug. 13. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!