Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vannak itt magas dioptriával...

Vannak itt magas dioptriával élők? Hogy lehet feldolgozni, hogy erős rövidlátó vagy, és 40 éves korod után sokkal durvább látásproblémáid lesznek, mint a többségnek? Én-4,75-ös szemüveget hordok. Mik a tapasztalataitok? 39/N

Figyelt kérdés

2020. nov. 28. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted a spokkal durvább látásproblémát? Erősebb szemüveg kell és annyi.
2020. nov. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pl a retinaszakadásnak sokkal magasabb a kockázata, makula degeneráció fiatalabb korban jelentkezik. Degeneratív változások jelentkeznek a retinán sokkal fiatalabb korban, mint normál látók esetében. Nem lehet természetes úton szülni, stb
2020. nov. 28. 19:43
 3/18 A kérdező kommentje:
Egy idő után nem kell erősebb szemüveg. Nem ezzel van a gond. Fiatal korban beáll.
2020. nov. 28. 19:57
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
-8 körüli dioptriám van, nincs semmilyen aggodalmam ezzel kapcsolatban. Szülni nem szültem még, de van olyan barátnőm, aki -5-tel természetesen szült.
2020. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszod :) Megkérdezhetem, hány éves vagy?
2020. nov. 28. 20:16
 6/18 anonim ***** válasza:
nekem -4 körül volt ,amikor megműttettem 30 évesen.. több mint tíz éve, azóta jó. Nem tűéles a látásom, de nem is kell szemüveg.
2020. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
4es vagyok, 35 éves.
2020. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én az első válaszló vagyok. azért kérdeztem, mert én is 40 felett vagyok, bár férfi. pár éve voltam szemorvosnál megnézetni, megvizsgáltatni mindent és azt mondta, nincs ok az aggodalomra, pedig nekem kb. 2x annyira erős a szemem, mint neked. Egy hozzá nem értő optometrista engem is ijesztgetett mindenfélével, azért is mentem szemorvoshoz alaposan kivizsgáltatni
2020. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ők valóban nem értenek hozzá szerintem sem. Én is most megyek normális vizsgálatra :) neked is köszi a választ :)
2020. nov. 28. 20:30
 10/18 anonim ***** válasza:
nyugi, szürkehályog műtétnél oda lövik ba a szemed ahová kéred... vagy ahová lehet, vagy úgy ahogy lehet. Nem lesz olyan sok gondod, mert csökkenni fog az alternatívák száma.
2020. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!