Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy az istókba lehet kiszedni...

Hogy az istókba lehet kiszedni a szempillát a felső szemhéj alól?

Figyelt kérdés
Tegnap sikeresen beledörzsöltem a szempillát a szemembe, ráadásul olyan szerencsétlenül, hogy a felső szemhéjam alá szorult. Már szinte mindent próbáltam, hogy kijöjjön, de nem akar. Könnyeztettem, húzogattam lefelé a szemhéjamat, vízzel mostam, pislogtam, mint egy őrült kényszeres, megemeltem a szemhéjat, de nem látok alá rendesen, akkor aludtam is egyet, hátha kialszom, azonban semmi. Érzem, hogy még ott van, mert amikor pislogok, akkor szúr, de csak akkor, ha pislogok (innen gondolom, hogy a felső szemhéjam alatt van, meg onnan is, hogy alul nem látok semmit). Mérges vagyok, hogy egy ilyen kis dolog miatt be kell menjek a szemészetre, ha nem jön ki, azt sem tudom, van-e rendelés, meg aztán ott is mit tudnak vele csinálni?

2020. máj. 9. 12:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Miért undorító? Akkor ki szedje ki, ha nem akar kijönni magától?
2020. máj. 9. 20:23
 12/21 anonim ***** válasza:
Lehet már kijött a szempillád, csak egy kis helyen megsértette a belső szemhéjadat, ott keletkezett egy kis duzzanat és az szúr.
2020. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem jött ki még, majd kiszedetem szakemberrel.
2020. máj. 10. 13:22
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy szakemberrel akarod kiszedetni (bár szerintem 99%, hogy semmi szükség szakemberre), hanem hogy olyan áron, hogy közben másokat, akik sürgősebb esetek, esetleg hátrébb tolsz a sorban, hiszen azt írtad, hogy

"Nyilván a sürgősségin rá kell majd játszani valamelyest."

A sürgősségi nem amatőr színházasdira van kitalálva.

2020. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Akkor áruld már el, hogy mit csináljak vele? Várok még egy hetet, mert még kijöhet, meg próbálkozok könnyeztetéssel, de ha nem jön ki, akkor el kell menjek a sürgősségire, mivel szemészeti szakrendelés nincs, vagy majd megérdeklődöm. Az is lehet, hogy sürgős esetekben van csak. Mást nem tudok csinálni.
2020. máj. 10. 14:28
 16/21 anonim ***** válasza:

Oké, akkor menj oda a sürgősségire, ha nincs más, de ne játssz rá, hanem várd ki a sorodat.

Egyáltalán honnan veszed, hogy még mindig benne van? Látod a végét, vagy csak úgy érzed?

2020. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szúr, mikor pislogok (nem nagyon, de szúr), tehát van alatta valami, csak szerintem olyan szerencsétlen helyen van, hogy nem akar kijönni. Engem nem érdekel, hogy mit csinálnak vele, felőlem kikanalazhatják a szemgolyómat, vagy műtétileg felvághatják a szemhéjamat, csak nézzék meg, hogy mi van alatta. Én magamnak nem látok oda.
2020. máj. 10. 14:44
 18/21 anonim ***** válasza:

"Tegnap sikeresen beledörzsöltem a szempillát a szemembe ... arra gondoltam, hogy várok még pár napot, ha nem jön ki magától, bemegyek a sürgősségire"

Azért hívják sürgősséginek, hogy csak a sürgős esetekkel menj oda, ne azokkal, amik várhatnak napokig is. Azokkal a zöldségeshez menj hagymáért, hogy aztán házilag kisírd.

2020. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hiába könnyeztetem, nem jön ki. Sírtam már, mint egy sírógörcsöt kapott ember, akkor sem jön ki. De egy laikusnak nem fogom ezt többet magyarázni, ha nem értesz hozzá, hogy olyan helyre is kerülhet valami, ahonnan nem tud kijönni, akkor nincs miről beszélni. Szerencse, hogy vannak tényleges szakemberek, akik majd megoldják. Ezennel lezártam a beszélgetést.
2020. máj. 10. 16:02
 20/21 anonim ***** válasza:
Na? Kiszedték, vagy nem volt ott semmi?
2020. jún. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!