Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse! Mit fognak...

Kontaktlencse! Mit fognak csinálni? Furcsa lesz? Mondjatok vmit :S

Figyelt kérdés
Szerdán megyek vizsgálatra kontaktlencse ügyben. Elöször sima színtelen lessz, de idővel, majd színeset szeretmék. A vizsgálaton mire számítsak ? És milyen lessz ? És mit lehetszabad és mit nem a kontaktlencsében? Sok kérdésem lenne, de inkább írjatok le mindent amit tudtok, ha lehet :) köszönöm és legyetek jók...
2010. júl. 15. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos megvizsgálja a szemedet, és ha alkalmas vagy kontaktlencse viselésére, akkor először ő helyezi fel neked.

Ez nagyon furcsa és talán egy nagyon picit kellemetlen is.

Én régebben cseppenteni se engedtem a szemembe, nem hogy valaki más hozzányúljon. Szóval berakja, úgy el kell töltened, kb. fél órát, hogy lássák nincs e baj a viseléssel. Majd a betanítás következik, amikor van 1 órád, hogy egyszer ki-és betedd. Nekem ez először nem sikerült, és az is zavart, hogy folyton ott volt valaki. De másodszor már ment, és ma már 1 éve használok lencsét!

A többit ott úgyis elmondják! sok sikert!! És ne izgulj, menni fog...ha nem ,akkor elmész még, előbb-utóbb belejössz!

2010. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Elsőnek megvizsgálják a szemed, úgy mint a sima szemész.

Aztán, ha van próbalencse ott és nem kell rendelni beleteszik a szemedbe és egy fél órát, órát kell benne ott lenned hogy megnézzék bírja e a szemed.

Mindent lehet benne csinálni:) Bár úszni inkább nem mert ugye a víz...:)

Aludni sem kényelmes benne, de jobb is kivenni estére, hogy pihenjen a szemed. (nekem kiszárad a szemem ha elalszok benne, de nem mindig:))


Ha még érdekel valami írj nyugodtan:) Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2010. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jajj, köszönöm :) Most kicsit megnyugodtam... Amúgy én se nagyon engedtem, h a szemembe nyuljanak, de most muszály lesz :S:S Remélem óvatos lesz a doki.
2010. júl. 15. 19:46
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) és ha mondjuk a balcsira megyek ott hogyan tudnám megoldani szerintetek ? És a színes lencsék is ugyan ilyenek ...mármint ... rem értitek :)
2010. júl. 15. 19:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az első két válaszoló írta. Betanítanak, mindent elmondanak, és bármi kérdésed van, felteheted.
2010. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Meg fogják vizsgálni a szemedet,olvasni is kell a dioptria megállapításához.Ha alkalmas a szemed a lencseviseléshez,kapsz egy próbalencsét,amit kb.20 percig viselsz.Közben olvasni kell.Eleinte nagyon furcsa,mert kitágul a látótér.Ha minden rendben megkapod a lencsét,megtanítják a kivételt-betételt tisztítást stb.Eleinte nehezen fog menni meg kell szokni de hamar belejössz.Nem szabad úszni szaunázni,szoláriumozni.Nem kerülhet a szembe puder hajlakk.Sok dolog van amire figyelni kell,de ezeket el fogják neked mondani.


Üdv: egy 20 éve kontaktlencsés

2010. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Én már voltam vele strandon is.. ment egy kis víz a szemembe de megvártam amíg lemegy róla a víz és semmi nem történt:) Csak ne dörzsölgesd mert akkor kiesik.

Mondjuk én azért vigyáztam hogy ne menjen oda a víz :)

2010. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is :) Bár még mindig izgulok egy kicsit :P
2010. júl. 15. 19:51
 9/15 A kérdező kommentje:
Tehát, ha 1-2 csepp víz belemegy véletlen az nem olyan nagy gond ? Bár vigyázni bizti vigyázok majd rá, csak azért a parton bármi megeshet :)
2010. júl. 15. 19:52
 10/15 anonim ***** válasza:

Megvizsgálják a szemed géppel, táblát olvastatnak veled, lencséket próbálsz egy olyan szemüveg féle nagy izében.

Aztán ha van neked való próbalencse akkor be kell raknod a szemedbe, jobb helyeken senki nem nyúl a te szemedbe, a doki magán mutatja csak hogyan kell. És te rakod be. Aztán kb. fél óra viselés után (én elmentem bevásárolni addig) visszamész és kiveszed. Ha semmi gond akkor valószínűleg újra berakhatod és azzal mész haza. Előtte persze megrendelitek a lencsét amiért majd mehetsz 1-2 hét múlva. Addig a próbalencsét hordhatod nyugodtan.

Kontaktlencsében mindent lehet csinálni, legfeljebb ha olyan akkor aludni nem. De a doki majd elmondja ezeket.


Ja és a színes lencsét én nem ajánlom mert mikor kitágul a pupillád akkor homályosan látsz csak vele, az nagyon rossz. Meg ha sötét a szemed akkor nem változtat rajta túl sokat egyik lencse se.

2010. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!