Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse! Nem értem. Ti...

Kontaktlencse! Nem értem. Ti hordtatok már ilyet, milyen? Mondjatok tapasztalatokat meg ilyesmi léccike.

Figyelt kérdés
Milyen az a szemkiemelős kontaktlencse ? /v micsoda/ Néhány jó tipp a k.lencsével kapcs ? :) Előre is köszönöm.
2010. júl. 16. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hordok kontaktlencsét. Azt nem tudom, hogy milyen az a szemkiemelős...

Szóval nekem olyan van, amit minden nap reggel beteszek, este kiveszek, és csak egy hónapig hordhatom. Este belerakom egy löttybe, ami letisztítja reggelre róla a szennyeződést. Mikor elkezdtem hordani, megszenvedtem vele. Fél órávan előbb fel kellett kelnem, hogy ne késsem el miatta a buszt. Sosem tudtam betenni. De pár hét alatt belejöttem, ma már 10 másodperc az egész. Arra kell odafigyelni, hogy este, mielőtt mész fürödni, vedd ki, és még véletlenül sem aludj el benne. Én egyszer elaludtam benne és valahogy beleragadt a szemembe, nagyon fájdalmas volt kiszedni, azt hittem megvakulok. Persze vannak olyan lencsék is, amikkel lehet aludni, nem kell állandóan kiszedni, de azokról én nem tudok neked mondani semmit sem. Ha lány vagy, és fested magad, akkor lencsével is festheted magad. Arra figyelj oda, hogy sminkelés előtt tedd be a lencsét és vigyázz arra, hogy semmilyen festék ne kerüljön a szemedbe, mert azt nagyon tud fajni. Ha mégis kerül a szemedbe, akkor szedd ki a lencsét és tisztitsd meg. Este mindig először szedd ki a lencsét, és utána most le a sminket. Füstös, poros helyen nem tanácsos tartózkodni, mert az nem tesz jót a lencsének sem, én pl akkor homályosan látok benne és sokat kell pislognom mert úgy érzem, hogy ki akar esni. Most így hírtelen ennyi jutott róla az eszembe...És bocsi a helyesírási hibákért.

2010. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. júl. 16. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Mármint a kiemelő színre gondolsz? Az olyan színezett lencse ami a világos szemszínedet kiemeli. Sötét szemen meg nem változtat semmit. Volt ilyenem, nem éri meg.

Miféle tipp kell?:)

Ne vegyél lencsét amíg ki nem próbáltad... én neten rendeltem, erre nem jó, mert a szemem nem bírja azt az anyagot. Így kidobtam az ablakon 10ezret.

2010. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah amúgy tök jó a lencse, jobb mint a szemüveg...legalább is nekem igen. És az a legjobb benne, ha hagymát hámozok, nem potyognak a könnyeim, meg sem érzem :D Mindent éppen úgy lehet csinálni benne, csak úszásnál kell odafigyelni, úszhatsz, de víz alá ne menj...
2010. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem....köszönöm....

tehát akkor nem éri meg szemkiemelőset venni ezek szerint.

:S

De szerdán megyem orvoshoz...rem sikerül és nem lessz baj :S:S

2010. júl. 16. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!