Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van rá esélyem, hogy jobb...

Van rá esélyem, hogy jobb lesz? Szerintetek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, a szemem a jobb az -0,5ös, a bal -1,5. Van rá esély, hogy jobb lesz??

Vagy hogyan javítsam???? Van rá mód,hogy jobb legyen??? Nem szeretem hordani... csak ha nem hordom akkor rosszabb lesz!!!! :/

Van rá esélyem, hogy kinövöm, vagy ez állandó lesz? Egész életembe!?!!:( :'(


2010. júl. 13. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kinőni már valószínű,hogy nem fogod,én sem nőttem ki:S Ha zavar a szemüveg hordj kontaktlencsét.
2010. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

öö van lézeres szemműtét amivel el lehet tüntetni.. de az nagyoondrága.

200 ezer kb.

2010. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is az egyik szemem - o,75- a másik - 1,0 diopriás. Én ebből nem csinálok ügyet. Állati jó szemüvegkeretem van, és egyáltalán nem zavar. Látok és szép a keretem is, ez a lényeg, nem a híúság.
2010. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmivel kezdtem a te korodban én is. Bár nálam mindkető 0,5-esen indult. Hordtam a szemüveget folyamatosan, de így is romlott. Most 2,5-nél tartok, de ez már úgy tűnik marad. Most már 6 éve így van.

29L

2010. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

FÉLEK? HOGY NEM ÁLL JÓL!

NEM AKAROM!!!!

2010. júl. 13. 12:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Hidd el lehet venni már nagyon divatos szemüvegeket,én is így voltam mint te,inkább kontaktlencsét szerettem volna,aztán rátaláltam a szemüvegemre:) Biztos,hogy lesz olyan ami neked is jól áll. Ha ennyire nem akarod a szemüveget,akkor viszont vegyél kontaktlencsét,az nem látszik.
2010. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már van szemüvegem, csak nem tudom, hogy jól áll-e!
2010. júl. 13. 12:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát látatlanban mi sem tudjuk megmondani. Volt veled valaki,mikor szemüveget választottál? Ha mások is mondták,hogy jól áll,akkor biztos. Ne szégyeld,fontosabb,hogy rendesen láss,mert ha nem hordod,akkor esetleg még jobban elkezd romlani a szemed az erőltetéstől.
2010. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha nem szereted a szemüveget vegyél kontaktlencsét!

ennyi

2010. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben a korban nagyon sok tininek elromlik a szeme. Több oka is van. Sok suli, hormonok beindulása, kevés "szemtorna". Többnyire elvették tőlünk a látóterünket. A körülöttünk lévő élettér be van építve, nem tudjuk a messzire látást gyakorolni, mert egyből egy újabb házat látunk 20 centire a másiktól. Tehát a szemünket mozgató izmok eltunyulnak. A szemüveg erre még rá fog segíteni, mivel a szemednek még annyit sem kell dolgoznia, mint előtte, mert lát helyette a szemüveg. Tehát javulást szinte biztos, hogy nem várhatsz. Én 20 évig voltam szemüveges, kipróbáltam a Bates-féle szemtornát, valamelyest javult, aztán újra visszaromlott. Majd jött a lézer, és megoldott mindent, immár 11 éve. De a lézeres szemműtétet csak 18 év fellett végeznek, mivel addig változhat a dioptriád, és úgy semmi értelme. Kontaktlencsék már nagyon jók vannak, de a fenntartásuk kicsit költséges, viszont a látótér ég és föld a szemüvegéhez képest. Bírd ki azt a "pár" évet egy elfogadható szemüvegben, aztán legalább lesz célod, amiért tenned kell.
2010. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!