Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vajon megràzta az áram a...

Vajon megràzta az áram a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Festettek nálunk és le voltak szedve a konnektorok burkolatai. Le voltak ragasztva, de a festőknek kellett egy konnektor, így egyről leszedték a ragasztást. Amíg kiszaladtam a mosdóba, a két éves kislányom épp ezt a konnektort találta meg. Mire kijöttem a mosdóból, ott állt a konnektor előtt és sírt, hogy nagyon fáj a bal mutató ujja. Égésnyom nem volt az ujján. Azonnal rohantunk a sürgősségire. EKG, vér, vizelet vizsgálat és 6 óra megfigyelés után hazaengedtek minket. Szerencsére azóta sincs semmi baja, de nem hagy nyugodni a dolog,hogy vajon megrázta-e az áram, vagy csak pont a konnektor környékén ütötte meg a kezét. Van fi-relénk és nem kapcsolt le. Mindenki mást mond. Valaki szerint, ha megrázta volna, akkor lekapcsolt volna a fi-relé, valaki szerint nem. Hozzáértők, szerintetek? Köszönöm a választ!
2019. jan. 12. 06:29
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ milyen besorolású a relé, házba pont azért hogy gyorsan kioldjon 30mA-es kell.

Ez olyan kicsi áram hogy nem engedi a személy komolyabb sérülését, sőt szinte se milyet.

Sztem csak megpöckölhette a vezetéket, vagy valahol esetleg minimális külsős szivárgás lehetett, és azt érezhette meg.

Viszont ha szivárgás volt, akkor a firelének már el kellett volna gondolkoznia :)

2019. jan. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Ha a gyerek a Nulla és a földelő vezetőhöz ér hozzá, nem feltétlenük üti meg az áram, de a fi relé leold.

Ha a Fázis és a földelő vezetőhöz ér hozzá, csekély áramütésém éri. A fi relé leold.

Ha a fázis és a nulla vezetőhöz ér áramütés éri. A fi relé nem old le.

Ha a gyereken nincs cipő és úgy érimti meg akár a nulla, akár a földelő vezetőt, akkor csekély áramütés éri. A fi relé leold.

2019. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!