Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Koponyaalapi töréssel megműtenek?

Koponyaalapi töréssel megműtenek?

Figyelt kérdés

(2 hete volt egy balesetem ahol ütés érte a fejem, 1 éjszakát voltam kórházban, CT nem mutatott semmit)

Nem fáj semmim, ugy kezdődött, hogy egyik éjjel elkezdett fajni a fülem es szivárgott belőle szalmasárga folyadék. A orvosok azt mondtak valószínű agyvíz. Ez 4 napja volt. Azóta megszűnt a fájdalom es a valadekozas is, már csak el van dugulva a fülem. Küldözgetnek minden felé, nem tudják pontosan mi a baj, csak koponyaalapi törés a gyanú.

Ha tegyük fel az, normális hogy nem faj semmim, nem szédülök, nincs hányinger, teljesen jol érzem magam, egyedül a fülem van eldugulva.

Fogják ezt műteni? Nagyon félek, hogy műteni kell.


2018. máj. 22. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A törést azt látniuk kellett volna. Amúgy 2 hete történt és még csak gyanakodnak. Nevetséges.
2018. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos ennél többet nem tehetsz. Törést, elváltozást láttak volna CT-n, ha gond lenne nem engednek haza.
2018. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem is engedtek haza. Kórházban vagyok szombat óta.
2018. máj. 22. 20:45
 4/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, hát akkor sem hiszem, hogy nagy gond lenne. Inkább kérdezz rá, hogy látnak-e valamit, vagy mi a következő lépés. A műtétet úgyis meg kell beszélni, ha arra kerül a sor.
2018. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta doki, szerinte nincs nagy gond. Csak az a baj, hogy kellenének a ct eredmények, ami másik kórházban van es egyelőre állandóan kijátszák. Valószínű a másik kórházban elnéztek valamit.
2018. máj. 23. 09:28
 6/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hogyhogy kijátsszák?

A CT eredmények felkerülnek a felhőbe, amit az orvos digitálisan le tud kérni.

Ilyen esetben meg a további kezelések miatt kötelesek odaadni.

2018. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én nem értek ehhez! A doki mondta, hogy beszéltek ők is a kórházzal, de meg nekik sem hajlandóak elküldeni. Csak személyesen vehetem át én, vagy hozzátartozóm. A dokim is teljesen ki van akadva. Elmennének érte, de sajnos 350 km-re vagyok a kórháztól, nem helyben történt a baleset. Igy elég macerás a dolog.

Viszont azóta jol vagyok, ha nem kész továbbra sem semmi gond, pénteken haza mehetek.

2018. máj. 23. 17:10
 8/16 A kérdező kommentje:
*lesz
2018. máj. 23. 17:11
 9/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez azért több ponton is aggályos.

Először is a "felhőbe" az eredményt kötelező feltölteni egy kormányrendelet szerint, amit az orvos a személyi gazolványával és a sz.géphez telepített kártyaleolvasóval le kell tudnia kérni. Ha mondjuk nincsenek meg a technikai feltételek, akkor arra van türelmi idő, de itt egy baleset történt, amit gondolom sürgősséggel kértek, ezt rövid határidőn belül kell leletezni, hiszen itt az órák igen csak számíthatnak.

Ha ez nem így történt, akkor sajnos több napot vagy akár heteket is igénybevesz egy kiértékelés.

Ha a lelet már elkészült és beszámítható az illető, akkor persze ő neki kell értemenni, de egy felhatalmazással akárki átveheti.

De akkor is ott van az, hogy mi az, hogy az orvosod nem érdeklődhet a leleted iránt, akár telefonon, az ottani radiológust felkeresve?

A leletet lehet postázni is akár.

Nem igazán értem ezt, bár nem tudom hol történt a dolog, talán egy kis településen?

2018. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Győrben történt.
2018. máj. 23. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!