Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Folyamatosan zsibbad a jobb...

Folyamatosan zsibbad a jobb nagylábujjam. Ez normális?

Figyelt kérdés
18/L vagyok, és a héten volt a szalagavatónk, és borzasztó kényelmetlen volt a cipő, amiben táncolnom kellett, valószínűleg megnyomhatott valamit, mert az achilles-em is fáj néhány mozdulatnál, és be van dagadva. Viszont ez a zsibbadás nem akar elmúlni. Ezzel forduljak orvoshoz, vagy majd elmúlik? Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 17. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kb. 70 km-t tekertem széllel szemben, majd utána zsibbadni kezdett a bal lábam két ujja és évekig tartott és főleg éjjel zsibbadt, nappal akár el is múlt. Később derült ki hogy a PC előtti sok görnyedt ülésből indult ki az egész. Egy-egy rossz mozdulat után a porckorongom kiboltosult és nem csak fájt 2 napig a gerincem, hanem ideget is nyomott és az okozta a lábujj zsibbadását is. A kerékpározásnál fellépő gerinc igénybevétel tovább súlyosbította a helyzetet, tehát nem a pedálnak volt köze a lábujj zsibbadásához, pedig az nyomta míg tekertem.

De az internetnek hála, értékes infókhoz jutottam hogy gerincsérv esetén mit tegyek és mit ne tegyek hogy műtét nélkül teljesen meggyógyuljak, ráadásul otthon és meglepően könnyedén.

Bene Máté Zoltánnak van itt tudástára, valamint YouTube-on is vannak jó videói.

[link]

Vagy itt is írnak róla:

Láb zsibbadás kezelése

[link]


Azért írtam le mindezt, mert ez egy olyan eset volt amikor egyértelműen azt gondoltam hogy a kerékpár pedáljának periodikus erős nyomkodása okozta a lábujj zsibbadását. Pedig nem abból indult ki az egész. Ami bizonyítja is az az, hogy régebben is tekertem széllel szemben, sőt hegyvidéken is eleget, mégsem volt bajom tőle.


De az esetedben okozhatta a cipő is és nem a görnyedt ülés. Mivel valamikor régen guggolva szereltem talán órákig is valamit, és utána szintén zsibbadt sokáig a lábfejem.

2017. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem hetekig gipszben volt a lábam és az nyomhatott el valami ideget, mert utána nekem is hónapokon át el volt zsibbadva a nagylábujjam egy része. Aztán szép lassan elmúlt. Szoros, kényelmetlen cipő is okozhat ilyesmit.
2017. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!