Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Balesetes kulcscsonttörés,...

Balesetes kulcscsonttörés, mikorra várhatok bármi nemű kártérítést?

Figyelt kérdés

Bicóval tekerek haza a praktikerből szombaton , mert éppen üvegeztünk és elfogyott a tömítő.

Főútvonalon haladok a bicikliúton, át a biciklis zebrán és bámm oldalba elkapott egy kocsi. Repültem jó 2-3 métert, bal vállal tompítottam. Bicikli totálkár. Emberünk kiszáll a kocsiból aki legalább annyira sokkot kapott mint én, nézi hogy mi van velem, hívjon e mentőt vagy valami. Mondtam neki hogy nem kell, csak vigyen el hazáig. Ekkor még nem éreztem fájdalmat valószìnűlek a sokk + adrenalin löket miatt. Elvitt hazáig, megadta az elérhetőségeit. Másfél napig feküdtem próbáltam túltenni magam a sokkon több kevesebb sikerrel, kissebb fájdalmak os kezdtek előjönni.

Hétfő reggelre mintha kés állt volna a kulcscsontomba, iszonyatos fájdalom. Ok, így nem lehet elmenni dolgozni, irány a sebészet. Kulccsonttörés, nagyonjó. Minimum 3 hónap mire újra meló. Kaptam egy papírt amit be kellett volna vinnem a rendőrségre jelenteni mi történt, de úgy voltam vele elég korrekt volt a fickó nem akarom bevonni a rendőröket, tisztességes berek módjára is le lehet ezt rendezni. Hazaérek , rá 10 percre kintvannak a baleseti helyszinelők, felveszik a jegyzőkönyvet , elkérték a sofőr elérhetőségét stb. A sofőr teljes mértékben eggyüttműködött a rendőrseggel, ő is mindent lelkiismeretesen a történtek szerint mondott el.

Ennyi a körítés, most a kérdés. Mekkora kártérítésre számíthatok? Mennyi ideig fog ez húzódni ha teljesen eggyüttműködik a sofőr? Fogadjak ügyvédet?



2016. szept. 27. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Kitől várod a kártérítést?

Azért mert ő volt a hibás és ezt el is ismerte még nem kell kártérítést fizetnie.

Van biztosításod? Ha van, akkor az fizethet, ha lezárult az ügy.

2016. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen van biztosításom. Nekem a rendőrök azt mondták hogy az Ő biztosítójának kell fedezni az én káromat (bicikli, kieső jövedelem stb) , vagy ha nem, akkor lehet pereskedni
2016. szept. 27. 15:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Állítólag lesz valami békéltető tárgyalás is ahol ha meg tudunk egyezni egy összegben akkor lezárul az egész
2016. szept. 27. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a biztosítójával és attól függően, hogy miket mondanak, majd eldöntheted, hogy perelned kell vagy nem. Én azt mondanám, hogy jó eséllyel igen, a biztosítónak esze ágában nem lesz a kieső jövedelmedet magától megtéríteni, pedig az egyértelműen a te károd, még számtalan egyébbel. Én előtte felhívnék egy közlekedési balesetek kárrendezésére szakosodott ügyvédet, mert ilyen milliós nagyságrendnél a biztosítók már általában köcsög módon viselkednek, úgyhogy nem árt, ha mar eleve úgy megy hozzájuk az ember, hogy tudja, merre hány méter, akkor nem tudnak hülyét csinálni belőle. Mivel egyszer már majdnem taccsra vágtad a komplett ügyedet azzal, hogy nem hívtatok mentőt és rendőrt, ami személyi sérüléses balesetnél kötelező és egyben nagyon ajánlott is, én nem bíznék abban, hogy képes leszel ezt értelmesen intézni, úgyhogy mindenképp keress meg egy ügyvédet, vagy különben te is beállhatsz majd azok közé, akik utólag anyáznak, hogy a biztosító hogy megszívatta őket.
2016. szept. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2016. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

1) A kártérítési összeg megállapításánál több dolgot kell figyelembe venni. A kiesett jövedelem és a baleset miatti kiadások mellett ebben az esetben valószínűleg a személyi sérülés után járó sérelemdíj fogja a kártérítési összeg legnagyobb részét kitenni. A sérelemdíj nagyban függ attól, hogy mekkora a maradandó egészségkárosodás mértéke, illetve hogy kivel történt a baleset. Egy családfenntartó esetén ugyanannál a sérülésnél nagyobb összegű kártérítés várható, mint egy nyugdíjaskorú vétlen fél esetén. Ennek a kalkulátornak segítségével hozzávetőlegesen meghatározható mekkora összegű kártérítésre lehet számítani: [link]


2) Ha a sofőr együttműködik, akkor a rendőrség valószínűleg közvetítői eljárást fog elrendelni néhány héten vagy hónapon belül. A közvetítői eljáráson ha sikerül megegyezni, akkor bírósági szakasz nélkül lezárják az ügyet. A biztosító részéről is inkább hónapokban kell gondolkodni. Sajnos ez nem "gyors pénz".

2019. aug. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!