Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon megégettem az ujjam és...

Nagyon megégettem az ujjam és elképesztően fáj már 1 + órája mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ragasztó pisztoly forró olvadt ragasztója ráfolyt az ujjamra, azonnal leszedtem és hideg víz alá tettem, jelenleg már 1+ órája jeges vízben az ujjam, ha kiveszem elviselhetetlen a fájdalom. A jég elfogyott, a hideg víz meg nem elég, kegyetlenül fáj. Csak egy fél cm pötty az égés de borzasztó. 21F

2016. máj. 11. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Panthenol...

Égésre nem szabad hideg vizet, jeget meg végképp.

Egyszer én is jártam így, saját káromon tanultam meg.

Azt a kb 1 percet ki kell bírni (üvöltve, sírva), amíg kiveszed a jeges vízből és lefújod panthenollal és amíg az elkezd hatni.


Egyébként égésre langyos víz legközelebb, nem hideg!

2016. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most már szinte semmit, legfeljebb, ha van otthon, egy kis hidrokortizon kenőccsel bekenni. Sokat ez sem fog használni, mert a szövetek rendkívül károsodtak, de talán a belső ödémát némileg csökkentheti.
2016. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor nekem megégett, akkor a fagyasztóból vettem ki a zöldborsót és azt fogtam a tenyeremben. Kb. 3 óra után enyhült úgy a fájdalom, hogy utána már el tudtam menni a patikába valamit venni az égésre.
2016. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Volt itthon panthenol. Csodálatos találmány. Még rohadtul fáj, de kibírható módon, és nem kell hozzá jeges víz. Igaz 5 percig futottam oda vissza a szobában mikor befújtam, de ja ki kell azt az 5 percet bírni.
2016. máj. 11. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Szoríts rá jeget zsepivel vagy konyharuhával!

Ha nincs otthon, kérj a szomszédtól, kávézóból, kocsmából, stb.

Míg 2-3 el nem olvad rajta, szorítsd, bármennyire fáj is.

Utána azonnal eltűnik az égési sérülés minden panasszal.

2016. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A panthenol bejött. Most már totál élhető a dolog. De annak is kellett 10 perc míg enyhített.
2016. máj. 11. 17:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Vicces amúgy az égés után olyan 6 óra körül ismét megégettem magam :D De csak kicsit az nem fájt ennyire. Mindenesetre, ezentúl mindig lesz otthon panthenol, másnak is ajánlom ha erre téved.
2016. máj. 11. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:

a kisebb felületű égési sérüléseket nem szoktam kezelni.

Ha feláztatod nagyon sokára gyógyul és érzékeny lesz sokáig.

2016. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én se, szoktam de ez rohadtul megégett hólyagos lett. Megégettem 300C° os forrasztó pákával az ujjam az fájt 5-10 percig te csak éppen érezhetően azzal nekem sincs bajom, de az az égés amire a kérdést írtam az annyira fájt hogy hacsak nem volt lejegelve, nem az mondom hogy ordibáltam de igencsak "beszédes" voltam a fájdalomtól és elviselhetetlen volt.
2016. máj. 12. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!