Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megégettem a torkomat forró...

Megégettem a torkomat forró teával, milyen bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Tegnap este teát ittam a vacsorához, sajnos túl forró volt az első korty. Ittam rá pár korty hideg vizet, majd még ittam néhány kortyot a teából, ami még szintén elég meleg volt. Ezt követően hagytam hűlni, majd lassan megittam az egész teát. Már a tea elfogyasztása közben éreztem, hogy mintha a torkom bedagadt volna, olyan érzésem volt, mintha erős allergia jött volna rám, alig kaptam levegőt, folyt az orrom és a szájpadlásomnál ill. a torkomnál fájt (maró, kaparó érzés). Folyamatosan fújni kellett az orromat. Ez az állapot kb. 1-1,5 óráig állt fennt, utána egy kicsit enyhült az orrdugulás. Mivel elég késő volt, és a párom is megnyugtatott, hogy biztos csak allergia (enyhébb formában - szemviszketés, orrfolyás - hajlamos vagyok rá), ezért lefeküdtem aludni. Hajnalban arra ébredtem, hogy fáj (ég) a torkom felső része a szájpadlásomnál, folyik az orrom és állandóan köszörülni kell a torkomat, mintha le lenne tapadva valami, ill. bal oldalon a nyirokcsomó is be van dagadva. Egy kicsit mintha elől a nyelőcsövemnél is éreznék egy enyhe nyomást. Szerintetek mivel tudnám ezt kezelni, forduljak orvoshoz vele, ill. nem lehet, hogy csak allergiás lettem a teára (hosszú idő óta most ittam először ezt a fajtát - Lipton Earl Grey)? Nagyon aggódom, hogy tényleg megégethettem a torkomat és a nyelőcsövemet, és ennek milyen következményei lesznek!
2015. szept. 17. 05:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sem lesz enyhe nyelési nehézségektöl eltekintve.
2015. szept. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!