Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért vagdossák magukat ok...

Miért vagdossák magukat ok nélkül az emberek?

Figyelt kérdés
Valahogy én úgy érzem sem egy fiú...sem egy olyan súlyos probléma nem venne engem rá arra hogy megvágjam magam....:(( magyarázzatok meg pls..

2016. márc. 27. 08:21
1 2
 11/13 homo ludensz ***** válasza:
Értem én hogy mit mondasz,csak hidd el nekem én sem jókedvemben kerültem be annak idején az erre szakosodott klinikára. A kerületi pszichiátriai gondozó egy idő után kijelentette hogy ő nem tud mit kezdeni velem. Rábólintottam. Az ország különböző területeiről olyan esetekkel volt tele az intézmény akikkel szintén nem tudtak mit kezdeni az általános pszichiátriai osztályokon. Én megúsztam 11-12 napi állandó infúzióval de volt ott elektrosokkal kezelés,nyugtató injekciózás stb. Összejöttünk szabadidőben a kijelölt dohányzóban és beszélgettünk s gondolhatod hogy sok esetet hallottam,testközelből megismertem.Az önvagdosást,önrombolást sem testileg sem lelkileg magamnak előidézni soha nem tartottam célravezetőnek.A lelki nyomait ma is viselem,de ha vagdosod magad egy életen át a testi nyomokat is takargathatod.
2016. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ok nélkül nem csinálunk semmit, ezt sem.

Én is csinálom/csináltam. Egy nap, összejöt minden...épp a kezemben volt egy pohár, földhöz vágtam és a szilánkkal összevagdostam az egyik kezem. Nekem így kezdődött. Ahogy írták..figyelem,bánat,élvezet,stb sok minden miatt vagdossa magát egy ember. Sajnos 10 ből ha 1 aki eljut valami orvoshoz ezzel, mások titkolják vagy már nem csinalják és ezért nem mennek orovoshoz.

Az biztos , hogy nagy ára van. Világ életemben imádtam a tetoválásokat...de a hátam/arcom/hasam on kivül nincs olyan hely a testenem ahova lehet varratni...eleve el sem mernék menni mert szégyenlem , hogy ezt teszem magammal. Én sem voltam még orvosnál...nem is leszek. Jelenleg problémáim simcsenek..de nekem ez már egyfajta függőség..mimt a cigi vagy a drog. Szóval ha ismersz ilyen embert akkor segits neki, szóban/fizikailag akárhogy.

2016. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Te megbeszélted anyukáddal és együtt oldottátok meg. Valakinek nincs anyukája :)
2016. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!