Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az agyzúzódás mindenképpen...

Az agyzúzódás mindenképpen maradandó károsodással jár?

Figyelt kérdés

Réges-régen foci közben annyira lefejeltek, hogy felszakadt a szemöldököm (össze kellett varrni), az orvos pedig koponyaröntgent követően agyzúzódást állapított meg. Pontosabban írt a papírra, a betegtájékoztatás feladata a végletekig hidegen hagyta. Lényeg a lényeg, most tudatosult bennem az akkori sérülésem súlyossága, ellenben én sem az eszméletemet nem vesztettem el, sem funkcionális kiesés vagy károsodás nem volt észlelhető.


Mivel a homlokomon történt a sérülés, gondolom a frontális lebeny károsodott. Az ilyesmit lehet látni röntgenen? Vagy csupán több pont jár az agyzúzódás diagnosztizálásért, netán a szükséges vizsgálatokért?


Vagy netán az lehet a helyzet, hogy mégiscsak babapapi lett a homloklebenyemből, csak belső szemlélőként nem tudtam a különbséget érzékelni?



#agyzúzódás #babapapi
2016. márc. 15. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos,én nem vagyok orvos,de ha a homloki lebenyed súlyosabban megsérült volna,akkor kómába estél volna.Úgy tudom,hogy röntgennel inkább a töréseket vizsgálják,ilyen esetekben ultrahangot szoktak használni.

Valószínűleg nincs komoly baj.

2016. márc. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért egy fejeléstől nehéz agyzúzódást szenvedni.
2016. márc. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen mondás

[link]

2016. márc. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lovegirl_ válasza:
Nekem már volt koponya törésem és isebb agy zúzódásom, ahhoz képest kitűnő vagyok, versenyekre járok, olvasok, stb... Úgyhogy semmi bajod nem lesz, max egy kis diszlexia, diszgráfia, mint nekem. Túléled.
2016. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!