Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bevigyem őt a sürgősségire?...

Bevigyem őt a sürgősségire? (macskaharapás)

Figyelt kérdés

Az előbb történt egy kis baleset, egy cica felakadt a kerítésünkre, és a barátom kiment, hogy segítsen a cicának; de megharapta őt az ujján. Alig látni két kis pöttyöt, az a foga helye valószínűleg, de a körme is félig-meddig leszakadt meg az ujja be van dagadva, nem nagyon, nincs elszíneződve csak hát piros neki ugye. Ketten vagyunk itthon, felhívtam anyum, ő azt mondta hogy jóddal kenjük be és kössem be neki, de bennem van a gondolat, hogy esetleg holnapra rosszabb lesz, vagy hogy kellene-e neki tetanusz vagy ilyesmi..

Szerintetek elég a jód, vagy bevigyem őt?



2015. dec. 6. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Na jól van, gyógyulást kívánunk mindkettőjüknek!
2015. dec. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

11/11

Engem tavaly nyáron bokán harapott egy macska, melegítőn keresztül, vérzett is.Pár óra múlva bementünk a sürgősségire, ahol jegyzőkönyvet vettek fel, és kaptam oltást veszettség ellen, és tetanuszt is.Az orvos szerint azonnal menni kell ilyen esetben,főleg, ha nem ismerjük a macskát.Ha ismerjük, akkor rögtön megfigyelés alá kell venni.Továbbiakban még kétszer kellett menni a háziorvoshoz, ahol szintén megkaptam a két védőoltást.Nem egy ember halálát okozta már macska harapás.Az oltások egyáltalán nem fájnak, pillanatok alatt beadják, észre sem vettem.

2016. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!