Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » S. O. S. Égési sérülés?

S. O. S. Égési sérülés?

Figyelt kérdés
Este vacsorát készítettem, kimentem a konyhából, majd visszajöttem, és a gázsütőhöz állva (alul is sült a csirke a sütőben, és felül is ment a gáz) úgy éreztem, mintha a bordák alatt a hasamhoz jobb és bal oldalon elől hirtelen forróság jött volna, és mintha megégett volna az egész terület. Nagyon erősen éreztem az égést és a fájdalmat, először csak kívül, majd egyre beljebb ment és belül is égette a belszerveket, kb. 5 másodpercig éreztem ezt. Zárva volt a sütő ajtaja, és a láng sem lépett túl a fenti edényen. Érdekes, hogy semmilyen külsérelmi nyom nem mutatkozik, nem piros. Azóta viszont rendesen felpuffadtam, éhes sem voltam. Ha nyomogatom, úgy érzem, mintha enyhén fájna belül. Még a levegőt is nehezebben veszem, ill. mintha le lenne valami tapadva a tüdőmben (de ezt nem érzem erősen). Érhetett égési sérülés? Károsodhatnak ilyen módon a belső szervek? Ha igen, milyen következménnyel számolhatok, hova forduljak?
2015. máj. 10. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb vagy bal oldalt fajtak belül a szerveid?
2015. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 acelsziv ***** válasza:
Ha megégtél volna, akkor most nem itt irkálnál, hanem a földön fekve ordítanál. Mindenesetre egy fokihoz nem ártana elmenned mert amit leírsz az nem felel meg egy egészséges ember leírásának.
2015. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jobb oldalon inkább ott van egy pont, amit leginkább érzek, úgy a borda alatt kb. 5 centivel inkább a hasam közepe fele, ez fájt akkor is, amikor az égést éreztem. De csak egy kicsit fáj, ill. egy csíkban vízszintesen jobb és bal oldalon.
2015. máj. 10. 23:44
 4/4 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen a sütőtök és az áram ellátás ott

de nem lehet h egy erősebb elektromos kisülés volt a tűzhelynél?

javaslom menny el orvoshoz inkább nézzenek meg felesleges mint h vlmi komoly baj legyen

2015. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!