Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Másnak is tönkretette a...

Másnak is tönkretette a térdét/bokáját az iskolai tesióra?

Figyelt kérdés

Általános iskolában tesitagozatos voltam, heti 5 tesióránk volt kezdetben. Majd ez felsőben lecsökkent 4-re, ha jól emlékszem.

Csórók is voltunk, meg a "gumis terembe jó az olcsó cipő" felkiáltással, olcsó kínai tornacipőm volt (mint szinte az összes osztálytársamnak).

Sajnos nagyon sokszor kivittek minket futni az utcára, az aszfaltra/betonra, olyan heti 3 tesiórán biztos, hogy kimentünk, kivéve persze télen. Mi meg futottunk a tornacsukában.

Gimiben ez folytatódott, de addigra kaptam egy futócipőt. De attól még ott is a betonon futtattak minket.

16 éves lehettem, mikor észrevettem, hogy kattog a térdem, de mit foglalkoztam vele, azt hittem, örököltem, mert anyámnak is recsegett, mikor leguggolt.

20 éves lehettem, mikor észrevettem, hogy ha jön a rossz idő vagy nagyon fúj a szél, akkor fáj.

23 éves koromban kitaláltam, hogy én kocogni fogok. Túrkáltam magamnak egy Skechers futócipőt, finom puha, vasgat sarokrésszel. Nekiálltam kocogni, hetente 2-szer, aztán a térdem nem bírta. (erdőben, határban, szóval nem betonon)

Egy évvel később (idén) megint nekiálltam kocogni, de a térdem megint feladta pár alkalom után.

Csak a fussál-a-betonon tesiórákra tudom ezt visszavezetni. :(

Húgomnál ugyanez volt a helyzet, de neki a bokája ment szét.

Én meg 24 éves létemre szedhetem a porcerősítőt...


2014. júl. 24. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos meg kellene már érteni, hogy a kocogás/futás rosszat tesz a térdnek, hacsak nem puha talajon, megfelelő cipőben csinálja az ember - és lássuk be, erre azért a legtöbb helyen nincs lehetőség.


Nekem szerencsém volt, ugyanis - bár ez önmagában speciel épp rossz - csúnya gerincferdülésem van, ami miatt az orvos első dolga volt felmenteni a testnevelés alól, és konkrétan megtiltani azt, hogy valaha is fussak. (Nem busz után persze, hanem tartósan. :))


Ehelyett úsznom, itthon tornáznom kell. Szóval az én térdem megúszta. Több ismerősöm nem volt ilyen "szerencsés". Kettőnek közülük műtét lett a vége, de több is van, akinek örök életére gondja lesz a térdével/bokájával.

2014. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vagy sőt a legjobb mezítláb terepen.
2014. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jézusom! :(

Azt nem értem így visszagondolva, hogy egyáltalán minek vittek minket ki? Mármint, hogy minek van benne a tanrendben pl. a cooper vagy az 1200 méteres futás?


És akkor azt még ki is hagytam, hogy mindenféle bemelegítés meg utólagos nyújtás nélkül ment ez természetesen. Jött a tesitanár, hozta a kulcsot, vitt ki, "álljatok a vonalra", sípszó, oszt' fussál. Amikor végeztünk, bementünk a terembe és folytattuk a tesiórát. :/

2014. júl. 24. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Én most a szerdai napon tettem tönkre a lábam. Tesi órán távolt ugrottunk, azóta be van dagadva a lábam, nem bírok ráállni...

Szerda délután megpróbáltam ráállni, mintha gumiból lett volna a lábam, ment 600 fele.

Lelkileg sokkal inkább elszomorít, hogy nem tudok lábra állni :((((((

2014. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tejóég!!! :O

Orvosnak megmutattad? Mit mondott? A lábadon belül mi fáj? Térded, bokád?

(Hogy utáltam a távolugrást is.)

2014. szept. 12. 21:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Relax,nálunk koponya törés volt a legutolsó tesiórán.Mi is folyton betonon futunk,már vagy 10 éve,de érzem is.Most mi is távolt ugrunk,volt bokaszalag szakadás is(múlthéten).Szóval mi addig örülünk,amíg "csak" futás van.
2014. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is valahogy így vagyok, nem volt/nincs pénzünk rendes sportcipőre, úgyhogy én is mindenféle vacak kínai tornacipőt használtam tesiórán, ráadásul még túlsúlyos is voltam. És persze mi is rengeteget futottunk a betonon.

Most ott tartok, hogy volt egy térdműtétem, valószínűleg lesz is még egy nemsokára :( És én még csak 16 vagyok...

2014. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
HOLNAP MEGYEK MRI-RE.
2014. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem doki szerint a tesióra és a hülyén tanított szertorna tette tönkre az ízületeimet. 15 éves korom óta szenvedek ízületi problémákkal, főleg a jobb térdem és a jobb bokámon érezni keményen, meg a vállaim nagyon problémásak.
2017. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!