Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csinálok rosszul a törött...

Mit csinálok rosszul a törött kezemmel?

Figyelt kérdés
Alig 3 hete eltörtem a jobb kisujjam alatti csontot a kis és a gyűrűs ujjam van begipszelve és könyökömig (a könyököm már nem). 1 hét múlva visszamentem és gipsszel együtt megröntgenezték ahol szinte már egy karcolás látszott.2hét múlva vagyis ma megint visszamentünk ahol kértük hogy nem e lehet levenni , hát levágták a gipszet majd a röntgenen ugyan az a törés látszott amikor eltört így a gipsz visszakerült a kezemre. 10 nap múlva vissza kell menni az orvos azt mondta h nulla gyógyulás pedig kálciumot is szedek fel van kötve mindig vigyázok rá az osztálytársaim ütögették , nem szedtek vitaminokat, és még fociztak is a saját gipszükkel és 3hét alatt levette neki . mit csináltam rosszul? elmozdult vagy csak a gipszben látszott kisebbnek a törés?mit tegyek a gyorsabb gyógyulásért? itt a nyár és nem tudok semmit csinálni

2014. jún. 2. 10:59
 1/5 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok még nem volt semmim eltörve és körgipszbe nem lesz
2014. jún. 2. 11:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul, törés gyógyulási ideje 6 hét szokott lenni.


Nekem a gyűrűsujjam volt eltörve, 1 hétig gipszsínben, utána 3 hétig körgipszben volt a kezem. De szerintem hamar levették nekem a gipszet 1 hónap után, mert görbe maradt az ujjam, ma sem hajlik be rendesen. Szóval inkább tűrd még kicsit azt a gipszet. Bár az nem jó, ha nem körgipsz, arra még rajzolni sem lehet neked akkor! :)

2014. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a válaszod. igazából engem az zavar h mikor a gipszben röntgenezték 1 hetesen akkor már alig látszott a törés inkább repedés volt.de mikor már 3 hete rajtam volt vagyis most , a röntgennél ugyan az a törés látszott mint előtte 3 hete mikor eltörtem.Az orvos azt mondta h nulla gyógyulás
2014. jún. 3. 08:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először írtak el valamit, egy hét alatt semmilyen törés nem gyógyul észrevehető mértékben. Olyankor csak azt tudják nézni, hogy nem mozdult-e el a törés a gipszben. Nekem 1 hónap után is az volt a röntgenpapíromon, hogy a törés helye jól kivehető. Mégis levették a gipszemet.
2014. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a sípcsontom törtem,most látom csak igazán a műtét előnyeit,ami az,hogy a csont nem mozdul el.

Amióta eltört nem iszok semmilyen szénsavat tartalmazó italt sem,még ásványvizet sem.Mivel ha a sav bekerül a gyomorba,akkor azt semlegesíteni kell,ezért a gyomor kiszedi a vérből a kalciumot és azzal semlegesíti.Mivel a vérben meg kell legyen a megfelelő kalcium mennyiség,mivel a szívnek és az agynak egyaránt szüksége van rá,a szervezet a csonttól vonja el a kalciumot és a vérbe juttatja.Javaslatom :

Sok kalciumot vigyél be,például a mák rengeteget tartalmaz.

Ne engedd elsavasodni a szervezeted.Ne igyál kólát,vagy ilyesmit.

Táplálkozz bőségesen,és igyál a megszokottnál több vizet,akkor is amikor nem vagy szomjas.

Ne tedd ki a sérült részt hirtelen hőingadozásoknak,vagyis ne jegeld,vagy ne hevítsd túl.

2014. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!