Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy nyugtassam meg magam a...

Hogy nyugtassam meg magam a műtét előtt?

Figyelt kérdés
Kiderült , hogy a porcom egy része levált a térdemről és ezt elvileg csak műtéttel lehet visszaállítani , szóval behívtak csütörtökre , hogy maradjak benn a kórházban és pénteken megcsinálják utána pedig még 1 napig csőre leszek kapcsolva amíg leszívják a váladékot és végül vasárnap már hazamehetek.Nagyon , nagyon félek , ez lesz az első műtétem , 14 éves vagyok. Mit csináljak???

2014. jan. 18. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetes dolog, hogy félsz.

De előtte nap kivizsgálnak, megnézik minden rendben van-e, alapos vizsgálatot csinálnak.

Műtétnél altatnak, vagy olyan erős fájdalom csillapítót kapsz, hogy nem érzed.

Utána is gondoskodnak Rólad, kapsz gyógyszereket, szemmel tartanak, figyelnek Rád.

Hidd el, ha a sokadik műtéted lenne, akkor is félnél, ez nem egy megszokható dolog.

Szoba társakkal beszélgethetsz, lesz közös témátok.

Az a pár nap pedig hamar elmúlik ám!

Jobbulást, és bízz benne, nem lesz olyan szörnyű!

2014. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na az amit mondtál tényleg megnyugtatott egy kicst köszönöm szépen!! :)
2014. jan. 18. 18:06
 3/5 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Legyen még egy kis nyugtatás. Én is féltem előtte természetesen, de az altatás előtt kaptam egy "lesz.arokmindent" injekciót. Kb 2 perc múlva már rózsaszínben láttam a világot.
2014. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 15/F vagyok,ötször műtöttek,súlyos beteg vagyok.Írok privit.
2014. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előtte benyugtatóznak, az altatás miatt egy csomó mindenre aznapról úgysem emlékszel, és ráadásul annyi fájdalomcsillapítót kapsz majd, mint az atom. Ma már nagyon kevés szenvedéssel megvan egy ilyen. Annyi a lényeg, hogy minden utasítást tarts be és igenis szánd rá a pihenőidőt, hogy a testednek legyen ideje helyrejönni, de ne félj, nem lesz semmi baj :)
2014. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!