Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadásnál mennyi...

Bokaszalag szakadásnál mennyi ideig kell kórházban maradni? Illetve ha súlyos akkor rakna rá gipszet?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ,műtik e. Ha nem műtik, akkor nem kell bent maradni szerintem a kórházban. Háát lehet hogy begipszelik. De ha szerencséd van, rögzítőt tesznek rá.

De honnan tudod h szakadás? Voltál már orvosnál?

2013. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Végül voltál orvosnál, kaptál rá gipszet?
2013. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 szalag van a bokádban. Ha valamelyik szakad, akkor megkérdezik, hogy későbbiekben szeretnél-e bokát különösen igénybe vevő tevékenységet folytatni (sport, sok séta, fizikai munka, ilyenek). Ha nem, akkor 1-2 hét fekvő gipsz, utána rögzítő. Ha igen, akkor műtenek.

Ha mind 3 elszakad, akkor mindenképp műtenek.

Ha részleges szakadásos van, akkor is felteszik a kérdést, hogy megműtsenek-e. Mivel a szalag nem regenerálódik, de tud erősödni.

Nekem is volt részleges szakadás 1 szalagban, nem műtötték, utána még verseny szerűen kosárlabdáztam 2 évig, most meg erőemelek hobbi szinten. Megerősödik az elvékonyodott szalag idővel.

2013. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Baga Edit válasza:
Segítsetek dokik vagy bârki aki tudja! Műtétnél mibe dugjâk a mutató ùjjunkat? Milyen csipesz az a szürke vagy fekete bigyó? Hogy hivjàk azt? SOS.
2014. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!