Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen kullancsriasztóval...

Milyen kullancsriasztóval lássam el túrázni induló gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Leginkább valami természetes riasztószer érdekelne, de ha nincs ilyen, akkor a készítmény nevét is nagyon megköszönném.
2013. máj. 19. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetes kullancs és szúnyogriasztó a citromfű illóolaja,de h mennyire hatásos az kétes.

Én Szuku krémet használok,szerintem egyszerűbb alkalmazni,mint a spraykat.

2013. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy természetes szer:

1 liter víz, 1 csomag rozmaring fűszer, 1 evőkanál borecet.

Az 1 l vizet felforraljuk, félreállítjuk és beletesszük a rozmaringot és így állni hagyjuk, míg a főzet ki nem hül. Majd leszűrjük és hozzáadjuk az ecetet. Ezt beöntjük egy szórófejes flakonba és hűtőben tároljuk. A kirándulás előtt leszórjuk vele a testünket, főleg térdtől lefele a lábunkat és még a cipőnket is.

2013. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezeket mindenképp kipróbálom!
2013. máj. 19. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Én minden héten járok túrázni, és a következők váltak be:

* rendszeresen, túra közben is átnézem, hogy nincs-e valahol rajtam kullancs. Kb. 2-3 óránként, és akkor, ha valami sűrűbben benőtt helyen mentem át (tapasztalat szerint az ilyen helyek után találok, ha találok). Így gyakran a még mászó kullancsot fogom el, nincs is ideje befúrni magát.

* világos színű ruházat - lehet, hogy nehezebb mosni, de a kullancs is sokkal jobban meglátszik rajta, könnyű észrevenni

* a hajamat összefonom (ennek nincs tudományos alapja, de szerintem a kullancsok ügyesek az állatok szőrébe való belekapaszkodásban, így ha a lobogó hajammal végigsöpröm a bokrokat, az nem túl jó ötlet)


A zárt ruházat nekem nem vált be, mert a kullancs ugyanúgy bemegy a réseken, viszont jóval macerásabb a túra közbeni gyakori átnézés. Bár azt mondják, hogy a kullancsok a testhajlatokat kedvelik, én a lábamon szoktam találni (amit könnyű túra közben átnézni) és a hasamon, a derekamnál (amit szintén, főleg ha gumis derekú nadrág van rajtam).


Kullancskiszedésre pedig egy borotva van nálam. Ez azért a legjobb eszköz, mert a kiszedéssel is könnyen megfertőzi magát az ember, ha véletlenül összenyomja a kullancs potrohát, így magába fecskendezve a fertőzött anyagot. Ha csak levágom magamról a jószágot, akkor ugyan a feje bennem marad, de abban állítólag olyan kevés a kórokozó, hogy azzal már simán elbánik az immunrendszer, és ez előbb leírt veszélyt elkerülhetem.

2013. máj. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez igazán hasznos leírás volt szerintem minden túrázó számára.
2013. máj. 20. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!