Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gipszbe tett kézzel ti hogy...

Gipszbe tett kézzel ti hogy oldottátok meg a fürdést, hajmosást, étkezést, cipőfűzét stb?

Figyelt kérdés
Ujjhegyig érő gipszbe van a jobb kezem, csak a nagyujjam van szabadon benne. Haat ujjal hogy oldjam meg a mindennapi teendőimet? :D

2013. ápr. 29. 11:38
 1/10 A kérdező kommentje:
nem tudok semmit csinálni így, tök béna vagyok, hogy lehet így ellenni?
2013. ápr. 29. 11:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bal kezem volt gipszbe. Hát az írást megtudtam oldani mert igaz hogy balkezes vagyok de jobb kézzel is rendesen tudok írni. Viszont a fürdést kádban nem tudtam megoldani sajnos mert a bokám is bevolt kötve, igaz az csak sínbe volt téve, de azt sem érhette víz így szépen a tusolóba bevittem egy széket, leültem ugye a gipszet lefóliáztam a lábamat is és ülve tusoltam le magam.

Hát elég gáz volt így de a lábamról a sínt hamar leszedték szerencsére, utána meg kádban már kényelmesebb volt.

Mivel akkor ilyen májusi idő volt így cipőt nagyon nem kellett hordanom megoldottam egy vászoncipővel és ennyi. Ezekből nem csináltam hatalmas ügyet.

2013. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb minden ujjam el volt már törve, különböző verziókban volt gipszelve ill. sinezve. Amikor a félgipszet nem vettem le magamról egy kis fürdőzés kedvéért, akkor zacsit kapott legumizva. :)
2013. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Szivaccsal! Kérd anyukád segítségét.Én is meg fürdettem a 23 éves fiam,mert nem volt egyszerű neki a fürdés. Ne szégyelld magad hisz édesanyád.Minden anyuka megteszi.

Javulást kívánok!

2013. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A cipőkötés nekem se ment, amikor ilyen gipszem volt, márciusban tangapapucsban mentem suliba mezítláb :)

Mondjuk akkor nem volt olyan hideg, de azért jobban megbámulták a csupasz lábamat, mint a gipszelt kezemet. Körgipszben már mindent tudtam csinálni, csak kicsit nehezebben.

2013. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok segíteni, nekem kint voltak az ujjaim, elvégre a csuklóm tört el, jó szokásomhoz híven elszaladtam a gipszelés előtt, utálom és felesleges. Az orvos meg engem utált, de hol érdekelt az engem? :) Levehető merevítőm volt.

Nekem ez a bal kezem volt, NAGYON jobbkezes vagyok. Jobb kéz nélkül meg lennék lőve, ez az eset, amikor kell segítség.

Ja és így, működő jobb kézzel és a bal ujjaival is voltak dolgok, amiket nem tudtam megcsinálni, olyankor a párom segített.


Van, aki motorozás közben dupla csuklótörést szenved, gondolj azokra, ha nagyon szerencsétlennek érzed magad, megváltoztatja a nézőpontot... Wc-re se tud menni úgy az ember egyedül, brrr.


Sokan átszoknak a nem domináns kézre. Ha olyan a munkájuk, akár írnak is vele :O

Persze a kétkezes tevékenységekkel nincs mit tenni. Nagyon hosszú időnél nyilván bejönne a száj és a láb, ahogy a kéz nélküli embereknél, pár hétnél azért más a helyzet.


A hajmosással mi a baj? Azt egy kézzel is lehet, ahogy fürdeni is, csak a gipszet ki kell dugni vagy becsavarni vízhatlan valamibe. Enni is lehet egy kézzel, csak a késsel-villával evést kell elfelejteni. Cipőfűzni szerintem szinte lehetetlen, nem fűzős cipő, vagy segítség kell, utóbbi esetben kössék duplán, ha egyedül mész valahova, nehogy kifűződjön menet közben.

2013. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én zacskót húztam rá ha zuhanyoztam. Egyéb műveleteknél mint pl: cipőbekötése, hajgumit rakni a hajamba a páromat kértem meg.. Legtöbbször segítettek.

Amikor a lábam volt begipszelve akkor kicsivel könnyebb volt, mert elég volt a lábamat kilógatni a kádból és már fürödtem is..:)

2013. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ilyenben vagyok:


[link]

2013. ápr. 29. 12:42
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak segítséggel tudod ellátni magad így!


Ez gipszsín, kapsz majd körkörös gipszet, az már nem lesz ilyen nagy! Addig tarts ki!

2013. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt ilyen gipszem, szerencsére csak 10 napig. Viszont jobbkezesként a jobb kezemen, úgyhogy én is elég szerencsétlennek éreztem magam.

Wc-t szerencsére egyedül is meg tudtam oldani, viszont a fürdésben, hajmosásban, öltözésben, evésben a barátom segített. Volt, ami ment volna valamennyire egyedül is, de így jóval egyszerűbb volt.

Szerintem - ha van lehetőséged - próbálj meg valakitől segítséget kérni, mivel azért úgy egyszerűbb minden. Amúgy meg kitartás, talán hamarosan szabadulsz ebből a gipszből.

2013. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!