Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet ez? Kép + infó lent.

Mi lehet ez? Kép + infó lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 5 hete kezdődött el. Először kisebb volt, azt hittem a borotválástól lett ilyen a lábam. (Attól is pirosodik kicsit, meg viszket).

Eszméletlenül viszket, ég, borzasztó. Ha nap éri, még ennél is jobban viszket, és nem múlik el.

Próbáltam elöbb neutrogénát, majd sudocremet, aloe verát, a viszketés megmarad, plusz nem szivódnak be rendesen.

Egy ismerős szerint száraz a bőröm, ventillátortól pl.

Másik szerint ez ekcéma, és borogassam, hűtsem. Egy másik szerint az ekcémát pont nem szabadna vizezni.

Kértem időpontot bőrdokihoz, de még 1 hét...


[link]

[link]

[link]


szept. 3. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne vizezd. Vagy allergia, vagy valami bőrgomba, vagy ekcéma. Próbáld meg nem piszkálni, ne irritáld, nehogy mégjobban begyulladjon.


Egyébként ilyenek kialakulhatnak vírusos fertőzéstől vagy immunrendszer legyengüléstől. Nekem is volt hasonló és teljesen félre kezelték és mint utólag kiderült elég lett volna csak békén hagyni. De elfog múlni. Nekem hónapok alatt múlt el.

szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A hideg zuhany olyan érzés neki, hogy fuuuu. Szerinted az is árt, ha pár percig locsolom? Persze utána azonnal óvatosan törölgetem, és bekenem.

Neked mit mondtak rá, mi a baj?


Ja azt elfelejtettem írni, hogy kisebb folt volt, de igy terjeszkedik a naptól, a levegőtől, vagy nem tudom, mi a baja.

szept. 3. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Betadine kenőcs vagy Bepanthen Plus mehet rá. Sebészetre vagy a háziorvoshoz is el lehet menni megmutatni. Lehet a borotválástól fertőzés, ami azóta terjed. Az újabb borotválással is továbbterjeszted.
szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta amióta van, nincs borotválva (olyan ciki, de most nem érdekel).

Ahogy egyre többet olvasok róla, ez ekcéma lehet, de arra meg azt írja, hogy hajlatokban jön elő.

Most anyum vett fenistilt, kicsit hűsiti, azonnal beszivódik, jónak tünik.

És mindjárt mehetek dolgozni és szétégeti a nap, meghülyülök megint a viszketéstől 🙄🥺

szept. 4. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!