Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Dugulás közben a szennyvíz...

Davee222 kérdése:

Dugulás közben a szennyvíz csőben sebes kézzel belenyultam. Lehet belőle bármi gond?

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet. Lemostad legalább azonnal?
2023. júl. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd szemmel a sebet, ha feldagad, bepirosodik, váladékozni kezd, kellemetlen szagot áraszt vagy ha lázad lesz, keress fel egy orvost.
2023. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Attól függ, mit takar a "sebes". Ha csak egy papírvágás, akkor talán kevesebb eséllyel lesz nagy bajod (nem lehetetlen), de ha egy mély nyílt sebről van szó, akkor nem ártana lecsekkoltatni egy orvossal minél hamarabb, mert elég csúnya fertőzéseket juttathattál a véredbe.
2023. júl. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kend be Betadine oldattal. Nekem egy mentős mondta egyszer, hogy életeket ment, ha használja valaki.
2023. júl. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szennyvíz cső sértette fel.

Utánna lefertőtlenítettem.

2023. júl. 29. 22:29
 6/6 Kustany válasza:
100%

Nagyon is. Irány a körzeti orvos és meséld el neki.

A probléma ugyanis a következő: ha valami bekerült a véredbe, akkor persze helyileg is elfertőződhet, attól függően, hogy mi volt az, és lehet, hogy csak egy gyulladás, vagy egy tályog lesz, amit rossz esetben kimetszenek.

A rosszabb az, hogy ami a véráramba került, az a tested bármelyik részén felbukkanhat, mint fertőző organizmus.

Ha kaptál tetanusz oltást már, akkor csak egy emlékeztetőt fogsz kapni, de ha nem vagy beoltva, akkor nagyon figyelj magadra.

Amit írtam, az nyilván nem következik be feltétlenül, de a vérmérgezés sajnos egy olyan kór, amit muszáj az elején elkapni. mert ritka ugyan, de súlyos lehet.

A szennyvízben minden lehet.

2023. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!