Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Amputáltak, milyen érzés a...

Amputáltak, milyen érzés a fantom fájadalom?

Figyelt kérdés

aug. 1. 04:22
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Bár én nem vagyok amputált, de ismerősi körben van, és nem csak a fájdalom, ami problémaként jelentkezik, hanem önmagában a fantomjelenléte a már ott nem lévő testrésznek. Sokszor viszket, és nem tudja hol megvakarni, mert az érzés maga az agyában keletkezik, és egy olyan ponthoz van kötve a testén, ami már nem tartozik ahhoz. A fantomérzések (fájdalom, viszketés, maga a jelenlét érzése) mind az alany agyának a szüleménye a hiányzó rész pótlására, mert bár a fizikai rész eltávolításra került, az ember agya továbbra is aszerint kódoltan működik, mintha ugyanúgy ott lenne, ez szüli a hozzá kapcsolható érzéseket. Egészen lenyűgöző...
aug. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Apósomnak van amputálva a lába térd fölött. A fantomfájdalom miatt nem tud kigyógyulni a depresszióból, és a depresszió miatt nem tudja elengedni a fantomfájdalmat. (Volt pszichológusnál is). Már 2 éve vágták le a lábát, még most is van hogy magától kezd el mozogni a lába, pontosabban a comb része. Éjjel is nappal is, van hogy az kelti fel hogy magától mozog a comb rész ami maradt. Fájlalja a lábfejét ami nincs és már próbált venni be gyógyszert nem mulasztotta mert ugye az a rész már nincs. Van hogy viszket neki, de nincs mit megvakarjon, pedig sokszor annyira viszkető érzést érez hogy lemarná a lábát ami már nincs és mivel nem tud mit tenni, kénytelen megvárni amíg elmúlik magától az érzés. Ezeket az alapján írom amiket tőle hallok. Szóval, igazából nagyon kellemetlen lehet..
aug. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Nekem csak egy ujjam van levágva. És csak nagyon ritkán jelentkezik. Nálam két féle van. Az egyik az amikor úgy érzem, hogy ott az ujjam, tudom mozgatni és úgy érzem mintha egy morzsa a körmöm alá szorult volna. És nem tudom kipiszkálni.


A másik amikor szimplán olyan érzés, mintha a zsibbadáskor hangyák szaladgálnának az ujjamban. Ez is egészen rossz, mert ilyenkor a meglévő dolgokat az eember kicsit megmozgatja és elmúlik, de ez nálam úgy marad mert nincs mit megmozdítani.


Ezekre annyit mondtak: "örüljön, hogy csak ennyi, másnak rosszabb..."

aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Karjaim vesztettem el eleinte nagyon kellemetlen volt mikor ilyet éreztem de már nem oly sűrű

21 n

aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!