Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet akkor is tetanusz...

Lehet akkor is tetanusz kapni, hogy ha a sérült területen nem keletkezett vérzés?

Figyelt kérdés

A mai napon sétáltam az utcán és vasúti átjáróhoz értem és vannak azok a terelő korlátok.

Mikor áthaladtam éreztem hogy felsértettem a karomat de csak azt az egyszerűbb hámsérülést láttam a kezemen amikor a felső hámréteg sérül és nincsen vérzés. Valószínűleg a korlát nem mai állapotú volt nem figyeltem meg pontosan de lehet hogy rozsdás is volt.

Érdemes ezért kérni egy tetanusz elleni oltást?

Nem tudom pontosan hogy mikor voltam utoljára beoltva de elvileg neten azt írják hogy 20 éves korig kisebb sérülésekig képes még valamelyest immunválaszt adni. Válaszokat előre is köszönöm.



júl. 22. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell tetanusz, az anaerob baktérium, földben vagy földdel szennyezett tárgyakon található meg és felületi hámsérüléseknél nem okoz problémát.
júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!!

És hogy segítőkész voltál!!

júl. 26. 01:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!