Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Baleset után haza küldtek...

Baleset után haza küldtek koponya zúzódással?

Figyelt kérdés
Sürgősségin röntgenezés után az alkar törésemről hosszasan beszámoltak. Itthon vettem észre, hogy az ambuláns-lapon a diagnózisnál "S0710 A koponya zúzódása" a második tétel. Erről egy szót se szóltak, ez lehet szimplán az államon és bajszomnál lévő horzsolás?

júl. 18. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A koponyád nem ott van.
júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de a kódra rákeresve fejsérülést is jelent.
júl. 18. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Csináltak koponyaröntgent?

Lehet csak a sietségben bekódoltak valami fejsérülést és kész, mint pl. a baleset okának k.m.n. esés és kész, pedig repülőgép-szerencsétlenségtől kezdve van minden, csak idő megkeresni.

júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, csináltak.
júl. 18. 21:50
 5/11 IgaziÚriember ***** válasza:
33%
Miért mit csináljanak veled, rajongjanak körbe egy zúzódás miatt vagy mégis mit képzelsz?
júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mit takar a zúzódás orvosi nyelven? Lehet csak én ijedtem meg.
júl. 18. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyanazt jelenti mint a köznyelven. Kis bibit.
júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A koponyaröntgennek külön szokott lenni egy leírása, amit a röntgenorvos írt. A traumatológus - azaz inkább az orvosírnoka meg beír valami közelit és kész.

Lehet nem volt ideje kikeresni, mi az állon lévő felületi hámsérülés kódja. A zúzódás egyébként az, amikor nincs lehorzsolva a bőröd, hanem mondjuk elesel nadrágban és bekékül meg lilul a térded, illetve a fej zúzódásánál akkor válik kellemetlenné a dolog, ha szédülsz, fáradékony vagy, stb.

Mennyire ütötted meg a fejed?

júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Állra vágódtam a betonon, de nem szédültem, ájultam el meg ilyenek.
júl. 18. 23:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor nagy baj nem lehet, ha a karod is eltört, gondolom inkább arra estél teljes súllyal.

Agyrázkódás gyanújánál csak tünetek esetén tartanak bent, de ha nincs semmi ilyesmi, akkor haza lehet menni, ha rosszul lennél, akkor kell visszamenni.

Ha valakinek pukli nő a fejére, azzal meg egyébként se lehet mit kezdeni.

júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!