Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bevertem a kezem lassan 4...

Bevertem a kezem lassan 4 hete, felduzzadt, mi történhetett vele? Eltört valami? Ízületi sérülés? porc? RTG képek mellékelve

Figyelt kérdés

Körülbelül három hete, ököllel beleverhettem vagy kézzel belecsaphattam valamibe (sajnos nem emlékszem). Felduzzadt, de nem fájt, és tudtam mozgatni mindenemet. Azonban ennek már 4 hete, javul folyamatosan, de a 4. ujjamat még nem tudom úgy kifeszíteni, ahogy a többit (kicsit kifele álljon), csak simán vízszintesbe és tompa nyomást érzek ilyenkor. Ha átmozgatom a kezem vagy víz alá tartom, akkor egy idő után nem annyira érzem a tompaságot és mozgékonyabb is lesz.


[link]

[link]


Csak várnom kell tovább, hogy begyógyuljon vagy kezelésre lenne szüksége, csak nem tudtam róla?



jún. 3. 03:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megjegyezni vagyis inkább kiemelni, hogy magában nem fáj, mozgatásra se, illetve finom hétköznapi hasznáalt közben sem. Bár tény, hogy nehezebb dolgokat nem nagyon próbálok vele csinálni, hanem próbálom pihentetni.
jún. 3. 03:19
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, még egy valami: az 5. kézcsontom egyszer már eltört, jó pár éve (boxtörés)


A kezem egyébként élőben így néz ki:

[link]

[link]

jún. 3. 03:30
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem most mi a kérdés, egy röntgenhez tartozik egy lelet is. Nem vagyok orvos, de ezen törést nem látok, esetleg a III-IV. prox. phalanxoknál a PIP-hez közel mintha lenne valami fissura, de lehet csak a csont olyan, vagy vetülés. A kéztőcsontoknál nem látok semmit. De mivel nem számít az mi mit látunk, ezért panasszal orvoshoz vissza kell menni, és a továbbiakat vele megbeszélni.
jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha más is látná és mondana rá valamit, mert eddigi életem során mindig félrekezeltek.
jún. 3. 15:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs eltörve.
jún. 16. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:
másik dokitól kérj egy másodvéleményt.... nekem így derült ki hogy mégis törve volt a bokám
jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!