Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mutetnel hasznalnak ragasztot...

Mutetnel hasznalnak ragasztot itthon?

Figyelt kérdés
Laparoszkopias mutet: 4 1,5 cm-es vagas. Szepen gyogyult.Viszont a varras helye latszik. Paromnak Milanoban ugyanezt ragasztottak. Persze a metszes helye latszik, de a varras nincs. Itthon ez nem elterjedt? Mi az oka?

#Sebragasztas
2022. júl. 14. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Műtétnél nem szoktak, csak kisebb sérüléseknél.
2022. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Letezik ra magyarazat? Egy traumaval kevesebb! Nem kell varratot szedni. Nem latszik a varrat helye. Kevesebb munka az orvosnak is! Ez a ragaszto valami specko borbarat cucc. Tenyleg erdekel. Draga lenne?
2022. júl. 14. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább csak nem terjedt el. Úgy 30-32 éve volt egy kis balesetem, az államon nem varrták (két öltés lett volna), hanem ragasztották a sebet. Tehát elég régóta létezik, de valamiért csak ilyenekre használják.

Meg azért azt lássuk be, hogy egy varratszedés nem trauma. Persze ettől függetlenül vannak előnyei.

2022. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem az volt. Nem a fajdalom, az egesz. A lenyeg: ugye szebb a sebed? 2 oltes az negy potty. Ragasztva csak a vekony heg van.
2022. júl. 14. 15:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Fertozesveszely is kevesebb. Tu, cerna, cdomozas, utana ollo vagy szike, kihuzas, fujas.
2022. júl. 14. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A varrat tartósabb, raadasul ha fertőzéses szövődmény alakul ki, a varratok között észlelhetővé válik a savó/genny. Ugyanezt ha ragasztod, sokkal később válik észlelhetővé. Mellesleg sokkal drágább, ami nem utolsó szempont itthon. Nagyobb hiányok is vannak az egészségügyben jelenleg.
2022. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os ez mar ertheto magyarazat sajnos. Nekem nem mindegy a hasamon 4 kis vagas, amit lehet sminkelni. Vagy meg plusz ossze-vissza lyukak. Persze azt is lehet sminkelni majd de a jo alapozo is draga. Plusz elbeszelgetnek azzal aki oltotte: 4 kulonbozo csomot szamoltam, volt ahova ketszer szurt. Tudom, hogy kell gyakorolni is, de azert nem esik jol, hogy az en kockas hasam volt a terep.
2022. júl. 18. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!