Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan rögzítsem a lábam...

Hogyan rögzítsem a lábam bokaszalag szakadás után?

Figyelt kérdés

Egy hónapja történt velem egy kis baleset, kibicsaklott a bokám és egész súlyommal ráestem. A külső bokaszalagjaim közül az egyik teljesen elszakadt, a középső csak részlegesen.

Kaptam bokarögzítőt, amit egy hónapig éjjel-nappal hordtam. Az orvosom azt mondta, hogy lassan elkezdhetem terhelni, viszont a rögzítőben nem tudok járni, így az lenne a kérdésem, hogy akinek volt már hasonló sérülése mivel rögzítette a bokáját? Kössem be esetleg? Vagy vannak ezek a kinesio tapaszok, azok jobban rögzítenek?

Nagyon fontos lenne, hogy stabilan álljon a bokám, nem akarok rásérülni, mert három hét múlva elutazok és addig szeretnék a saját lábamon járni, mankó nélkül. Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 22. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rakhatsz fel kinesio tapaszt, de az az izmok szerepét veszi át, nekem nem volt jobb tőle csak jobban fájt. Keress egy olyan rögzítőt amiben tudsz járni. Itt a nyár lehetsz szandálban, papucsban, annyira nem fog zavarni a rögzítő.
2022. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem is volt szalagszakadásom a bokámnál,de én gipszet kaptam. Neked nem tettek rá, csak a rögzitőt? Kb 1 hónap után fokozatosan terhelhettem. A legrosszabb hogy most 1 év után sem érzem valami stabilnak a bokám.
2022. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, csak rögzítőt kaptam. :/ De már sokkal jobb a helyzet, találtam ilyen gumizott zokniféleséget, ami szorítja a bokámat és igaz, nem tart olyan jól, mint a fémbetétes rögzítő, de így legalább tudok járni.

Az lenne még a kérdésem, hogy ti utána jártatok valamilyen gyógytornára? Ha igen, akkor mennyi ideig?

2022. júl. 6. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt a fajta sportrögzítőt ajánlottam volna, amit már megtaláltál. Ami nekem még segített emellett, az az, ha olyan cipőt vettem fel, ami tartotta a bokámat. Könnyed nyári túrabakancsot is hordtam egy ideig, ha nem volt döglesztő meleg (reggel és este ki kellett vinnem sétálni a kutyákat, az erdőbe még passzolt is a túrabakancs).

Én gyógytornászhoz is jártam, mivel sportoltam, ezért nem engedtek vissza a pályára anélkül, hogy ne mentem volna hozzá. Kb 2 hétig foglalkozott velem heti 3 alkalommal, majd kidolgoztunk egy otthoni edzéstervet. Havonta 1x kellett elmennem hozzá, a sérüléstől számított 4. hónapban engedett vissza a pályára. Fél év után vette le a kezét rólam, de az utolsó alkalommal mondott erősítő gyakorlatokat még csináltam egy ideig.

Ha nem sportolsz, akkor én azt ajánlanám, hogy te is 2-3 alkalommal menj el az elején gyógytornászhoz, tornázz otthon sokat és mondjuk havonta menj vissza, szintén 2-3 alkalommal. Ha csinálod addig a gyakorlatokat (napi 10-15 perc), akkor te is hamar rendbe fogsz jönni. Gyors gyógyulást!

2022. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. aug. 9. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!