Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Reggel munkába menet elestem...

Reggel munkába menet elestem a jégen, ha elmegyek a háziorvoshoz kiír?

Figyelt kérdés

Tegnap munkába menet hanyatt estem a jégen. Utána még ledolgoztam a műszakomat, mert rövid napom volt, illetve bár éreztem a sajgást, betudtam annak, hogy még friss.

Most ott tartok, hogy nehezen tudok ülni, azt is csak vastag, puha párnán. Helyzetváltoztatáskor: leüléskor, felálláskor nagyobb fájdalmat érzek. Sáta közben is ott van a tompa fájdalom.


Nem gondolom, hogy törésem volna. A repedéssel pedig nem tudnak orvosok sem mit kezdeni, ugyanis farokcsontot ugye nem lehet gipszelni sem.


Ha elmegyek a háziorvoshoz és ezt így elmondom neki, kiír pár napra, amíg enyhül a fájdalom?

Mert így nem tudok dolgozni, hiába szellemi munkát végzek, ülni és mozogni ekkor is kell.



2020. jan. 11. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
El kell menni a háziorvoshoz és megnézni kiírt e.
2020. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen problémával traumatológiára, sebészetre kell menni! Ott felvesznek betegállományba, és kiírnak röntgent, hogy megállapítsák mennyire nagy a baj?
2020. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez munkahelyi balesetnek számít! Azonnal menj orvoshoz, bár utólag lepapírozni necces...
2020. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak háziorvos vehet táppénzbe, semmilyen szakrendelés nem. Az már régen volt. Érdemes elmenni traumatológiára,ahol készítenek RTG-t, aztán a háziorvos felvesz betegállományba. Biztos,hogy fel fog venni!

És ahogyan az előző írta, ez munkahelyi balesetnek számít,aminél 90%-os táppénzt fizetnek. Viszont ez csak akkor lehetséges,ha akkor amikor történt, vettek fel a munkahelyeden baleseti jegyzőkönyvet.

2020. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megoldódott:

Ma voltam a sebészeten, elküldtek röntgenre.

A háziorvosnál lesz jelenésem, amikor rendel. Ő fog kiírni, azt mondták a sebészeten.

2020. jan. 12. 19:16
 6/9 A kérdező kommentje:

Arra reagálva, hogy munkahelyi balesetnek számít:

Igen, tudom, hogy ez annak számít, viszont amikor beértem az irodába, akkor frissen nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.

Utólag derült ki, hogy mégis komolyabb, mint korábbi esések, de már nem tudok mit tenni, mivel nem készült jegyzőkönyv akkor.

2020. jan. 12. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ezt "benézted". Viszont ebből az a tanulság mindenkinek,hogy ha ilyen van,akkor fel kell vetetni a jegyzőkönyvet,mert inkább legyen feleslegesen felvéve. Nem mindegy,hogy a táppénz összege 90,vagy 50 %.
2020. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Teljesen igazad van.

Ezért is adtam visszajelzést, megosztva a tapasztalatot.

Aki tud a sorok között olvasni, az érti...

De Te ki is mondtad a lényeget direktbe, amivel maximálisan egyetértek.

2020. jan. 12. 23:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Na mi lett azóta? Kiírtak?

Amúgy az eddig írtakkal ellentetben: nem,ez nem szamít munkabalesetnek. Ha munkába menet történt,es nem a munkahelyen, illetve hacsak nem a munkaltató altal biztosított közlekedési eszközzel történt a baleset-itt feltetelezem, nem erről van szó, akkor ez nem minősül annak. Nem okoskodasból, csak gondoltam leírom,a felreertesek elkerülese vegett.

2020. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!