Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (Kicsit hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy az előző nőgyógyászom azt mondta, hogy a petefészkeimben apró ciszták lathatóak es ez PCOS gyanú, de ő elég hanyag volt így váltottam, ma voltam a másik nőgyógyásznál, mert az utóbbi körülbelül 2 hónapban 15-16 naponta menstruáltam, annyit mondott rá, hogy ezt csak gyógyszerrel lehet visszaállítani írt is fel Qlarie fogamzásgátlót es azt mondta, mivel ma vagyok a 10. Napban a 10. Szemet szedjem be es a három levél végéig szedjem, viszont nem kért semmi féle vérvételt hozzá, vagy bármi mást és én eléggé félek a trombózistól ( pár éve elvesztettem emiatt egy barátnőmet).

Szerintetek szedjem be a gyógyszert, vagy menjek el egy másik nőgyógyászhoz a környéken, aki csak pénteken rendel legközelebb?



2019. jún. 25. 14:32
 1/2 A kérdező kommentje:
Jajj azt kihagytam, hogy a mai nőgyógyász nem említett semmi féle cisztákat a petefészkeimben..
2019. jún. 25. 14:35
 2/2 anonim ***** válasza:

A trombózishajlam vizsgálata nem előírt vizsgálat fogamzásgátló felírása előtt. Pláne nem akkor, ha egyébként az egyéni és családi anamnézised ilyen irányban negatív. Rá kell kérdezni a rizikófaktorokra (pl. dohányzás, életkor, testsúly stb.), és az alapján ha alacsony a kockázat, fel lehet írni. Szóval mehetsz te másik orvoshoz, de az sem fog vérvételre küldeni (vagy ha el is küld, jó eséllyel csak egy sima rutin laborra, amiből ez éppen nem derül ki).

Ha ennyire parázós vagy, akkor menj el egy magánlaborba. Egy sima APC rezisztencia vizsgálatot megcsinálnak kemény 4 ezer forintért, de egy teljes thrombophilia panel sem több 12 ezernél.

2019. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!