Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A jelen generációban nőknél...

A jelen generációban nőknél csak szerintem gyakoribbak a petefészek ciszták kialakulása illetve más betegségek?

Figyelt kérdés

Pl pajzsmirigy alul/túlműködés, de most koncentráljunk másra. Van 2 ismerősöm akinek van/volt. Az egyiknek több is volt nagyok kb 5cm-esek. A másik pedig most küzd eggyel. Ez a 2 ember most nem bizonyíték arra hogy gyakoribbak az ilyenek. Arra szeretnék kilyukadni, hogy szüleinknek vagy nagyszüleinknek nem igazán voltak ilyen bajai vagy az akkori orvostudománnyal nem lehetett megállapítani?

Ki mit gondol erről?


2018. okt. 21. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Változik a világ, egyre nagyobbak a követelmények az emberek meg egyre stresszesebbek. A nagymamáim a huszadik században rendre háztartásbeliek voltak, gyermeket neveltek, most meg "nadrágosak" a nők, bedarálja őket a vadkapitalizmus. :-)) Fejlődik az ipar, a manufaktúrákat felváltotta az ipari termelés, egyre kevesebb szabadideje van az embereknek,mindent gyorsan szeretnének, gombamód szaporodnak az egészségtelen junk food gyorséttermek, gyorskaják, mikrohullámú sütők,feldolgozott élelmiszerek adalékokkal, megnövelték a gabonák gluténtartalmát 40-70x-re, a tej sose látott tehenet, a HOHES C narancslé rosttartalma az a cukorrépa rostjainak köszönhető, a növények, gyümölcsök, zöldségek agyon vegyszerezettek és az emberek meg egyre betegebbek és betegebbek.

Tulajdonképpen túlélésre játszunk. Ennyi.

2018. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem volt olyan az orvostudomány. Sokan leélték az életüket a cisztával, meg az endometrózissal, sőt még a kissebb miómával is. A változókor után ezek a tünetek elmúlnak, visszafejlődnek.
2018. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kevesebb ilyen probléma volt, de akinek volt, azét sem igazán ismerték fel, mert még nem tartott ott az orvostudomány.
2018. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért azt is tegyük hozzá, hogy az (inkább) dédanyáink idejében a nők vagy szültek vagy épp terhesek voltak. (épp a minap nézegettük a férjem családfáját és a dédnagymamájától lefelé csak 5-6-7-8-10 fős családok voltak (persze rengeteg gyermekhalálozással).

Illetve az is más volt, hogy a nők többsége legkésőbb a 18-20 évesen elkezdett szülni. Ma ez kitolódik sokszor 30-35 közé. A terhességgel járó hormonális változások nagyon sok ilyen jellegű problémának a kialakulását megakadályozzák. Mondjuk volt helyette más, ami meg amiatt volt.


Egy szó mint száz, biztos van köze hozzá, hogy miket eszünk, de az is biztos, hogy az életmódunk és életvitelünk is teljesen más mint az előző generációké volt.

Ezen kívül, egész biztos hogy nem vették észre ha volt, az se tudták mi az, mivel nem volt még ultrahang amivel "beláttak" volna az emberi testbe ily' módon.

2018. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!