Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometrózis, ciszták? Alhasi...

Endometrózis, ciszták? Alhasi fájdalom? Menzesz görcsök? Honnan lehet tudni mi van összefüggésben?

Figyelt kérdés

Mindenhol olyanokat olvas az ember lánya manapság, hogy az erős menzeszgörcsök lehetnek az endometrózis vagy ciszták jelei. Én még nem élek nemi életet, de ez a kérdés foglalkoztat.

Mi számít erős görcsnek? Általában az első két nagyon max három napon napi egy Algoflex forte-t vagy Algopyrin-t szoktam bevenni, hogy azért túléljem a napot, anélkül fájna eléggé, meg kedvem sem lenne állni.

Néha, nem minden peteéréskor enyhe alhasi fájdalmat is szoktam érezni ami inkább semmilyen mint érezném. Nagyon oda kell rá figyelni, hogy érezzem. Fehér folyásom kis mennyiségben van, szagtalan, fehéres ha megszáradt.

Van okom félni? Akit ilyen betegséggel diagnosztizáltak mik voltak a tünetei? Egyáltalán normális ha fáj mikor megjön?



2018. máj. 3. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak simán mnestruációkor fáj a hasad akkor szerintem nincs más gondod, persze nem kizárható.

Ezeket a betegségeket könnyen össze lehet keverni egymással.

Nekem pl olyan fájdalmam van hogy elájulok, szédülök, megy a hasam, hányok vagy hányingerem van, stb...és nem csak akkor amikor menstruálok. Én endometriózisra gyanakodtam és gyanakszom a mai napig mivel az orvos azt mondta hogy méhgyulladásom van. Szóval nem egyszerű.


A fájdalom normális mivel a méhizom összehúzódik.

2018. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy nőgyógyászati vizsgálattal kiderül, hogy van-e cisztád. Ha ennyire parázol, akkor érdemes elmenned. Nekem volt egy elég nagy cisztám, az első vizsgálatom során derült ki, úgyhogy tulajdonképpen fogalmam sincs, hogy mennyi ideje lehetett ott. Addig eléggé görcsöltem mindig amikor megjött, illetve csak az első nap, egy-két gyógyszert mindig be kellett vegyek. Annyira azonban nem voltam rosszul, hogy arra gyanakodjak, hogy valami komolyabb oka lehet. Amióta viszont eltávolították a cisztát, azóta fele annyira fáj a hasam és sokkal jobban viselem az első napot. Szóval így ezt megélve már tudok viszonyítani, hogy mi a durván erős és csak a szimpla normál menstruációs görcs.
2018. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hasi UH kimutathat ilyen problémát? Néhány hónapja voltam és azt mondták minden rendben van.
2018. máj. 5. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasi UHn nem feltétlenül látszik, nekem sem látott semmit a doki.
2018. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!