Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezeket megemlítsem a nőgyógyás...

Ezeket megemlítsem a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, holnap megyek először nőgyógyászhoz. Pár napja a hüvelybemenetnél viszket, ezt gondolom tanácsos mondanom majd. Nézegettem régebbi kérdéseket és valaki írta, hogy görcsöl és fáj a dereka menstruációnál. Ezt mondjam majd? Teljesen temrészetesnek gondoltam ezeket a tüneteket, igaz eleinte nem jelentkeztek de az elmúlt 1-2 évben rendszeresen. Legutóbbi menstruációm 11 napot késett (egyébként 32 napos ciklusaim vannak) az azelőtt két menstruáció között pedig 3 napig barna folyásom volt. Ezeket majd mindenképp mondjam?

Illetve még amitől megijedtem, valaki írta hogy ne jöjjön zavarba az akkori kérdező hogyha a vizsgálat után amikor feláll "puki hangot ad ki a hüvely". Erre számítsak én is?:D előre is köszi a válaszokat!:)



2018. jan. 22. 23:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és még azt felejtettem ki, hogy ugye amit vesznek kenetet azt elküldik laborba, annak az eredményét mikor és hogyan tudom meg? Be kell menni majd újra érte? Vagy mem is kapok eredményt?
2018. jan. 22. 23:03
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bemész az orvos rögtön kérdezni fogja, hogy mi a panaszod.

Akkor szépen elmondod, hogy miért mentél oda.

Ha azért mert viszket, akkor elmondod, hogy viszket. Elmondod, hogy az utolsó menstruációd X napon ért végett. Elmondhatod, hogy görcsölsz és fáj a derekad ilyenkor, de ezek a tünetek velejáróak. Nekem is "majd leszakad a derekam" és görcsölök. A barna folyás sem "betegség" mert ez is egy velejárója amikor éppen megakar jönni. De ettől függetlenül elmondhatod a dokinak.

A "puki" hangot adó hüvely a vizsgálat végén nem mindenkinek van. Ez egyébként nem más mint az, hogy levegő került a hüvelybe. Nekem sosem volt, pedig 46 évem alatt voltam nagyon sokszor nőgyógyászaton.

A kenet eredményeit meg nekem kipostázzák. (kérésemre) De a levélben csak annyi van írva, hogy minden rendben van..

2018. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!