Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyton be van gyulladva a...

Folyton be van gyulladva a hüvelyem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Állandóan folyással küszködök és nem tudunk a párommal normálisan együtt lenni, mert annyira fáj.

Már több orvosnál is voltam, rengeteg mindent kipróbáltam, de semmi sem használt, csak addig amíg szedtem.

Figyelek mindenre, tampon helyett betétet használok, nyilvános helyen egyáltalán nem wc-zek (edig sem ültem rá).

Mi lehet a baj?


2010. máj. 29. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy baromságot kérdezek, de az nem derül ki, hogy a párodat is kezelik?
2010. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fürdésnél a fenekedet hátulról, vagy előről mosod? Egy ismerősnek is volt gondja, mert egyszerre mosta a hüvejét és az ánuszát is. Ettől volt valami fertőzése.
2010. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

lehet, hogy a fogamzásgátló a hibás - amennyiben szedsz.

és szerintem is jó ötlet a srácot csekkolni..

2010. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De mit mondtak, mitől van begyulladva? Gomba, vagy bakteriális?

A folyás van ám, hogy normális, nekem van amióta az eszemet tudom, bár semmi tünet nincs mellé más. Valami mirigyből több van és kész.

Ha fáj, az már gáz.. nem lehet hogy latexallergiás vagy (ha gumit használtok) ?

a folyamatos gyulladás folyamatos irritációt is jelenthet, szoktál hüvelyöblíteni? lehet, hogy nem jó szerrel csinálod.

Fertőtlenítsd a törölközőket is, és ügyelj rá, hogy 2 használat között teljesen kiszáradjanak, mert nedves törölközőben jól megmarad pl. a trichomonas baktérium, ha jól tudom. Ha gondolod, nevezz ki egy törölközőt csak alulra, sokan csinálják (egy olyan kis kéztörlő méretűt.)

2010. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és lehet hogy az ottani flórát is pótolni kell, nekem egyszer segített a Protexin Gynophilus hüvelykapszula. Elég drága, 14 darab van benne azt hiszem, és 2800 ft. körül van, de nekem jót tett. Gyógyszertár vagy gyógynövénybolt tartja.
2010. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A teherbeesés oldalon a csajok már sokszor írtak valami injekció kúráról, ami makacs fertőzések leszámolására alkalmas. Csak sajna nem tudom a nevét. Próbáld meg beírni valahogy a keresőbe.
2010. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tippeket.

Ezeken már mind végigzongoráztunk és a párom is volt orvosnál. Neki semmi baja.

Szedek fogamzásgátlót a múltkor az orvos abbahagyatta velem és rosszabb lett. A külön törölközőről még nem hallottam, de kipróbálom. Használtam öblögetőt is, de az sem segít.

Már a candidára is gondoltam, de nem tudom, hogy pontosan mik a tünetei. Az a legdühítőbb, hogy már rengeteg orvosnál voltam, több 10000 ft-ot hagytam ott magánrendeléseken és egyik sem tudott legalább javítani a helyzeten. Már nem tudom kihez fordulhatnék.

2010. máj. 30. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban lehet kapni intim candida tesztet. jó drága, kb. 3000 ft,. és nem is egyszerű használni, ha nem jó sorrendben csinálod a dolgokat akkor dobhatod ki,de ha pozitív,akkor érdemes dokihoz menned a hírrel.

A teszt mellé van egy steril vattás pálcika, azzal kell egy kis hüvelyváladékot venni ha jól emlékszem, azt egy kis folyadékkal teli kúpocskába tenni ami a teszten van rajta, a kúpocskát elforgatni hogy a folyadék kifolyjon a tesztmezőbe, innen meg már olyan mint a terhességi teszt.

A candida egy gomba, és mint a gombák általában, gondolom, viszket. Bár erre nem mertnék megesküdni.

De azért az is elég nagy szégyen a mai egészségügynek, hogy mi kénytelenek vagyunk itt egymásnak tippeket adni egy nyomorult diagnózishoz... ezt egy kicsit is odafigyelő orvosnak már rég meg kellett volna oldania. Nem? Tudom hogy nem mindenhatóak, és le is vannak terhelve, de nagyjából nyolc petefürkészhez jártam mire a mostanit megtaláltam, aki egész véletlen az sztk-s orvosom... több ilyen kéne.

2010. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem ne csináltass Candida tesztet. Jelen lehet normálisan is a hüvelyflórában, szóval az, hogy ott van, nem jelent semmit. (pont ezért nem szoktak a nőgyógyászok tenyésztést kérni, csak ha valami gyógyszer rezisztens kórokozóra van gyanú). Szóval a gombás hüvelyfertőzés túrós váladékkal, égő, csípő, viszkető érzéssel jár, a külső nemi szervek is gyulladtak, pirosak. Ha vissza tudsz emlékezni, próbáld meg kitalálni, hogy hogyan kezdődött, min változtattál.

Még annyi, hogy mi és mennyi a fogamzásgátlód hatóanyaga?

2010. jún. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!