Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PACO, menstruációs zavar,...

PACO, menstruációs zavar, hormon probléma?

Figyelt kérdés
A problémám a következő. Pár évvel ezelőtt hónapokig nem menstruáltam. Elmentem magánorvoshoz, megvizsgált közölte hogy PCO-ra utaló jelek vannak. Írt fel egy gyógyszert ami meghozta a menstruációm, majd el kellett kezdenem a fogamzásgátló tablettát. Akkor nem is foglalkoztam ezzel, gomdoltam ha gond lenne mondaná. Gyógyszer mellett ugye nem jelentkeztek problémák. Illetve egyszer volt egy köztes verzesem, akkor azt mondták volt egy cisztam ami kifakadt. Nem kell vele foglalkozni. Tavaly abba hagytam a gyógyszert, következő hónapban terhes is lettem a gyermekemmel. Nem szoptatok már 5 hónapja, 2 hónapja meg is jött de csak barnazas és sokáig tartott. Elmentem az orvosomhoz aki közölte hogy ez hormonális, tuszok vannak az egyik petefészkemben. Írt fel norculotot, szedjem be utána fogamzásgátló... Viszont én most úgy érzem hogy ennyi n elég mert az csak tüneti kezelés. Biztos hogy valami hormon problémám van, mozgok otthon is és eljarok heti 2x edzeni is. Étkezésre is odafigyelek, mégse ment le egy fél kiló sem. Oké hogy szültem..de ez nekem akkor is gyanús. Rettentően ingerült vagyok és fáradékony, akár egész nap tudnék aludni, pedig nem olyan rossz a gyerekem hogy ettől lenne. Valamint a libidom a béka feneke alatt van. Ma fejezem be a norculot szedését. De teljesen tanácstalan vagyok hogy most mit kéne. Esetleg a korzetitol kérjek beutalót teljes vérkérpre és hormonvizsgalatra? Vagy rögtön endokrinológus és ne is kezdjem el a fogamzásgátló szedését? Rendeltem pajzsmirigy tesztet hogyha esetleg azzal van gond.. aki volt hasonló helyzetben esetleg tudna tanácsot adni? Tudom hogy mindenképp orvoshoz kéne mennem és fogok is csak nem tudom hogy melyikkel kezdjem...
2017. júl. 17. 19:40
 1/1 A kérdező kommentje:
Bocsánat a focimet elirtam, át javította a telefon.
2017. júl. 17. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!