Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kaphattam fertőzést, h nem...

Kaphattam fertőzést, h nem mostam kezet a suliban tampon felhelyezése előtt? Attól félek igen. $

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kaphatsz el.
2010. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos igen...és elég nagy a valószínűsége. Erre mindig nagyon figyelj oda. Azt mondják a szakemberek, ha nincs mód kézmosásra, kevésbé káros, ha inkább tovább marad bent egy picit a tampon, mintha piszkos kézzel nyúlkálnál.

Remélem nem kaptál el semmit. Bár ennek kicsi az esélye.

2010. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rettenetesen félek, pedig mindig kezet mostam addig is és azóta is, csak 1-szer fordult elő.

A suliban amúgy sem lehet normálisan kezet mosni.

Nem érzek semmilyen tünetet se, h elkaptam volna vmit:(

2010. máj. 21. 18:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Vegyél ilyen kézfertőtlenítő gélt. 500 ft dm-ben, és sokáig elég!
2010. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nemfeltétlen jelenti azt h elkapták vmit. vagy igen vagy nem. ne ijedj meg, sztem nemkaptál el semmitsem, hacsak nem turkáltál előtte nagy koszban meg trutyiban
2010. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A hüvely természetes baktériumflórája ép állapotban azért elég jól véd, pláne ha még nem élsz nemi életet, és nem lehetnek apró sérülések a behatolás miatt. Szóval egy ilyen alkalom miatt nem feltétlenül kapsz el bármit is. Máskor azért moss kezet, bár a legfontosabb az, hogy a mosdóban ne érj semmihez azzal a kezeddel, amelyikkel magadba nyúlsz. Nem az iskolapadról viszed be a fertőzést, hanem a wc-kilincsről vagy a mosdó csapjáról. Az ilyenekhez szigorúan mindig a másik kezeddel nyúlj ilyenkor!
2010. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A 18:48-assal maximálisan egyetértek. Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bármi bajod lenne, úgyhogy NO PARA!!!
2010. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Azért most sem vagyok teljesen nyugodt.:(

2010. máj. 21. 19:05
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Legközelebb applikátoros tampont vegyél a suliba! Sem szappan, sem papírtörlő, sem normális tisztaság nincs a sulivécében!


A tampon egyébként is jóval kockázatosabb a fertőzések szempontjából, akkor is ha tiszta kézzel teszed fel.

Én csak alkalmanként használom ezért és olyan helyen, ahol a cseréhez adottak a feltételek.

Egyébként ha fertőzésed lett volna most, az már adna tünetet.

2010. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Sosem szabad a tampont kézmosás nélkül a puncidba dugni.
2010. máj. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!