Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti nekiállnátok fogamzásgátló...

Ti nekiállnátok fogamzásgátló tablettát szedni?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy megelégeltem azt, hogy ájulásig rosszul vagyok havonta egy napot a menstruációm idején. Ráadásul olyan munkahelyem van most, ahonnan ilyen indokkal tilos a hiányzás. (Nyilván semmilyen munkahelyen sem számít a menstruáció betegségnek, de én szabadnapot sem vehetek ki emiatt.) Párommal szakítottam nemrégiben, nem ismerkedek és nem is mostanában szeretnék új kapcsolatot.

Summázva a dolgot a nőgyógyászom azt mondta szedjek fogamzásgátló tablettát. Nem szedtem még soha, de ezt látom kiútnak. Viszont sok helyen olvastam, hogy a májat tönkreteszik ezek a tabletták. Így én a hüvelygyűrűre gondoltam elsősorban. Tényleg iszonyatos fájdalmaim vannak. :/ görcsoldó kiveszi, de sok idő.


2017. jún. 25. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Én is a kibírhatatlan görcsök, és az 5 éve normálisan be nem álló, erős vérzésem miatt kezdtem szedni. Már az első levél után meglepően enyhültek a görcseim, a második után már csak 1-2-szer szúrt egy picit reggel a hasam. Édesanyám is sokáig szedte, neki sem volt soha panasza. A mája is teljesen egészséges. Szerintem nyugodtan próbáld meg, főleg ha a munkahelyeden ilyen nehéz, mert így biztos, hogy nem kell majd szenvedned. :)
2017. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves választ! :)

Igen, a munkahelyi szenvedés a legrosszabb :/. Ezerrel kell koncentrálni és így nagyon nehéz...Sajnos akkor te is átérezted már miről beszélek..:(

2017. jún. 25. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudtam szedni erős görcsökre, mert súlyos mellékhatásokat okozott. Nekem a Ligetszépe olaj rendszeres szedése, és az aszpirin vált be.
2017. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megkérdezhetem mik voltak azok a súlyos panaszok?
2017. jún. 25. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Nekem pont az ellenkezője történt.

A megvonásos vérzés előtt pár nappal már görcsöl a hasam, és amikor megjön 1 nap fekvés fájdalomcsillapító.

Van még 2 levelem azt beszedem mert elég drága fogamzásgatlóról van szó, és váltok másikra.

Csak a görcsök miatt ne kezdd el szedni.

2017. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló nekem bezavart az idegrendszerembe. Hányingerem volt, és nem tudtam rendesen enni, nagyon lefogytam tőle. Fájt a fejem is, pedig egyébként nem szokott. Esténként nem tudtam elaludni, remegést, rossz közérzetet okozott.
2017. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!