Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba. Mik a tapasztalat...

Hüvelygomba. Mik a tapasztalataitok? Minden esetben kiújul?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit ideges vagyok, mert a legutóbbi megvonásos vérzésem után éreztem, hogy valami nincs rendben. A doki tegnap hívott, hogy a tenyésztés eredménye gomba. Életemben először. Két éve szedek Symicia fogamzásgátlót, két éve van állandó partnerem. Fogalmam sincs, mitől lehet, ugyanis figyelek a személyes higiéniára, a párom is, egyikünk se lépett félre, nem változott az életmódom... arra tudok gondolni, hogy legyengült az immunrendszerem, mert meg vagyok fázva pedig ez rám nem jellemző.

Mit ajánlotok, hogy ne újulhasson majd ki? Ma kapok rá gyógyszert, de szeretek előre gondolkodni.Egy 6 napos Vitagyn C kurát oszt fejeztem be, kicsivel enyhített a tüneteken, de nem az igazi.

20/L


2017. máj. 25. 08:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*most

Nagyon félek, azt hallottam mindenkitől, hogy ez egyszer kijön, utána visszatérő lesz... ezzel kapcsolatban tapasztalatok?

2017. máj. 25. 08:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis, nem kell igy megijedni. Nekem egyszer volt, nem jott vissza. Anyum 45 eves, neki is egyszer volt eleteben strandolas utan, tobbet sose. Nyugi.
2017. máj. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Valoszinu,hogy a verzes felboritotta a huvelyflorad.Mar nekem is volt ilyen.Jo lenne most egy helyreallito kura meg esetleg menstruacio elott utan is hasznalni valami florahelyreallitot.
2017. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Jöhet még, aki tud írni valami hasznosat :).

A párom kezelve lesz, a nőgyógyászom neki is fog írni valamit, meg elmegy ő is a saját orvosához :).

Még egy kérdés... betét vagy tampon? Olvastam-hallottam már vegyesen mindkettő ellen, eddig betétet használtam gyakran cserélve, a tampont próbáltam, nem nagyon jött be. De ha az jobb lenne, hajlandó lennék rá.

2017. máj. 25. 09:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogy borította fel a vérzés a hüvelyflórádat. Akkor minden vérzés után kéne lenni gombának.

A fogamzásgátló is okozhat gombát. Nem kell ahhoz félrelépni. Vagy valahol összeszedted. Vagy antibiotikumot szedtél.

Valószínű hüvelygombára fogsz kapni valami kúpot. Azt el kell használni és attól elmúlik.

2017. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szedtem antibiotikumot és elég stresszes az életem, ezekre gondolok.

Fogamzásgátlóm két éve állandó, semmi panaszt nem okozott eddig.

2017. máj. 25. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor az antibiotikum miatt alakult ki a gomba.
2017. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok.A neten olvastam,hogy tobbek kozott egy erosebb menstruacio is megborithatja a huvelyflorat.Nyilvan nem minden alkalommal es nem mindegy,h elotte milyen allapotba volt a huvely.A masik,hogy mar magamon is tapasztaltam szoval tenyleg lehetseges.De,ha a kerdezo antibiotikumot szedett,akkor nala az okozhatta a gombat.Vagy tobb tenyezo egyuttes hatasara alakutlt ki,mivel,hogy a stressz is a huvelygomba okai kozott van.
2017. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.Bocsi rosszul tudtam nem a verzes erossege okozza a gondot,hanem maga a menstruacio tesz hajlamosabba a gombara.


A nők az alábbi időszakokban hajlamosabbak a hüvelygombára:


Terhesség alatt

Antibiotikum-kúra után

Cukorbetegség esetén

Menstruáció alatt

Fogamzásgátló tabletta szedése esetén

HIV-fertőzés esetén

Nyilvan nem minden honapba alakul ki gomba,de az sincs torvenybe foglalva,hogy antibiotukumtol vagy barmi mastol legyen.De ezek szerint nem szerencses menstruacio alatt antibiotikumot szedni meg meg stresszelni is.

2017. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csakhogy sem az antibiotikum kúra, sem a stressz nem választás kérdése sajnos... Vizsgaidőszakban nem tudom azt mondani, hogy na én akkor nem stresszelek, mikor száz más bajom is van. És a mandulagyulladás se gyógyul meg önmagától.
2017. máj. 25. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!